Miću Jurišiću 11 godina zatvora
Sud BiH osudio je na 11 godina zatvora bivšeg pripadnika rezervnog sastava milicije Tukovi pri Stanici javne bezbjednosti Prijedor Miću Jurišića za zločin protiv čovječnosti na području Prijedora 1992. godine.
Bosna i Hercegovina 08.04.2019 | 11:52
"Vijeće je cijenilo sve dokaze, u međusobnoj vezi i pojedinačno, i nesumnjivo donijelo zaključak da je optuženi počinio sva obilježja krivičnog djela za koje je osuđen", rekla je sudija Minka Кreho.
Istom presudom Jurišić je oslobođen po tri tačke optužnice, prenosi Birn.
Sa Jurišićem je bio optužen i Dragomir Tintor, koji je u međuvremenu preminuo.
Suđenje Jurišiću trajalo je od maja 2018. godine, a u završnim riječima Tužilaštvo BiH zatražilo je donošenje osuđujuće presude, dok je odbrana navela da nije dokazana Jurišićeva krivica.
Na ovu presudu postoji mogućnost žalbe.
(Srna)
Komentari / 3
Ostavite komentarSa strane
08.04.2019 16:53Za ista ova dela je pre neki dan Bošnjak dobio 14 meseci. I onda kažu poštoj BeeeHeee! Opstruisati to smeće od države na svakom koraku!
ODGOVORITEPrijedorcanin
08.04.2019 17:19Sta jos ima zlocinaca po Prijedoru sto slobodno hodaju,ali doce i oni na red.
ODGOVORITERe
09.04.2019 14:01Misliš na vaše muslimane koji su napali prvi.samo hapsi policijo Republike Srpske