Велика побједа Змајева против Казахстана

Фудбалска репрезентација Босне и Херцеговине савладала је у 7. колу квалификација за Свјетско првенство у Катару селекцију Казахстана резултатом 2-0. Јунак је био Смаил Превљак.

Спорт 09.10.2021 | 18:44

Казахстанци су доста агресивно са притиском отворили сусрет, али се на прву прилику чекало све до 11 минуте и то за селекцију. Покушао је Стевановић главом након убацивања Ћивића, али је његог шут зауставио голман Казахстана.

У 16. минути имали су Змајеви још једну прилику. Стевановић је пронашао Превљака, али је нападач Еупена шутирао преко гола.

Змајеви су дошли до предности у 25. минути сусрета. Мирослав Стевановић је послао сјајан центаршут, а Превљак мајсторски главом смјестио лопту у мрежу Казахстана, пише Н1.

У 37. минути нова прилика за наш тим. Овога пута је Хаџиахметовић убацио, Џеко шутирао главом, али је његов ударац отишао поред гола.

Двије минуте касније и Ћивић је упутио центаршут ка капитену репрезентације Босне и Херцеговине, али је ударац отишао преко гола.

У самом финишу првог дијела имао је Ћивић лијепу прилику из слободног ударца, али је његов шут погодио живи зид.