Velika pobjeda Zmajeva protiv Kazahstana

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u 7. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru selekciju Kazahstana rezultatom 2-0. Junak je bio Smail Prevljak.

Sport 09.10.2021 | 18:44

Kazahstanci su dosta agresivno sa pritiskom otvorili susret, ali se na prvu priliku čekalo sve do 11 minute i to za selekciju. Pokušao je Stevanović glavom nakon ubacivanja Ćivića, ali je njegog šut zaustavio golman Kazahstana.

U 16. minuti imali su Zmajevi još jednu priliku. Stevanović je pronašao Prevljaka, ali je napadač Eupena šutirao preko gola.

Zmajevi su došli do prednosti u 25. minuti susreta. Miroslav Stevanović je poslao sjajan centaršut, a Prevljak majstorski glavom smjestio loptu u mrežu Kazahstana, piše N1.

U 37. minuti nova prilika za naš tim. Ovoga puta je Hadžiahmetović ubacio, Džeko šutirao glavom, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Dvije minute kasnije i Ćivić je uputio centaršut ka kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine, ali je udarac otišao preko gola.

U samom finišu prvog dijela imao je Ćivić lijepu priliku iz slobodnog udarca, ali je njegov šut pogodio živi zid.