Rejting SNSD-a u padu? (VIDEO)

Iako nas od zvaničnog početka izborne kampanje za Opšte izbore u BiH dijele tri mjeseca, čini se da je kampanja uveliko u toku.

Republika Srpska 03.06.2026 | 20:01
Rejting SNSD-a u padu? (VIDEO)

Stranački skupovi su prilika da se pošalju poruke potencijalnim glasačima i tu priliku partijski lideri ne propuštaju.

Osokoljen ukidanjem američkih sankcija, Milorad Dodik, koji se i dalje nalazi na čelu SNSD zbog peripetija oko provođenja pravosnažne presude Suda BiH, prkosno tvrdi da će vladajuća koalicija koju predvodi opet pobijediti - jer ne smije izgubiti.

- Možete da nas ne volite, možete da nas mrzite, možete da igrate šah, možete da zovete i navijate video igrice dokle god hoćete, poručio je nedavno predsjednik SNSD Milorad Dodik.

Politički analitičari Tanja Topić i Mladen Bubonjić kažu da je u pitanju klasično mahanje partijskim zastavama i slanje poruka o vlastitoj političkoj snazi. Kategorični su da će kampanju opet nositi Dodik, što pobija njegovu tezu o SNSD-u kao najvećem rasadniku dobrih kadrova.

- To pokazuje da je on već krenuo u kampanju i da će on biti taj koji odreduje njen tok, iako neće biti kandidat, ističe Topić.

Što se tiče Dodikovih poruka javnosti, analitičari naglašavaju da se one mogu podvesti pod klasičnu političku komunikaciju.

- Nijedan lider stranke ili koalicije neće izjaviti da ne očekuje dobar rezultat, nego upravo suprotno, kaže Bubonjić.

Naši sagovornici su saglasni da SNSD jeste u prednosti u odnosu na rivale, prvenstveno zbog kontrole nad institucijama i zloupotrebe budžetskih sredstava. Ipak, ističu da je pobjednička euforija koju promovišu, klasična manipulacija koja se prethodnih godina često pokrivala krađom glasova.

Vladajuće stranke u Republici Srspkoj su uveliko u kampanji, koristeći budžetske resurse i institucionalne pozicije za promociju svojih politika. Zbog manjkavosti Izbornog zakona BiH, preuranjena kampanja nije kažnjiva sve dok stranačke kandidature ne budu ovjerene od strane CIK-a.

(BN)

Komentari / 26

Ostavite komentar
Name

Svirac

03.06.2026 20:18

Narode..... Vi koji primate infuzije. Vi koji ste koruptivni.. Vi koji se prodate za šaku markica. Vi koji ste gladni i zedni. Vi ce te opet glasat za DODIKA. Zato ovi iz medija što govore i pišu to mogu okacit macku na rep.. Zato glasajte za DODIKA i uzivajte u nacionalizmu I na infuziji.

ODGOVORITE
Name

Ivan

03.06.2026 22:53

Bijeljina je prsla. Na četiri strane vuku. Niko ni sa kim. Dosta je došlo i uslužnih raga iz drugih partija.

Name

Sokolac

04.06.2026 08:14

To je prirodni slijed događaja… kada vidite ko je na funkcijama i ko se “pita”, a do juče rukavom nos brisali, pa svako normalan mora pobjeći od toga…U Sokocu koalicioni partneri sa kriminalcima, a slomiše se trudeći da prikažu da su domaćini, vjernici, porodični ljudi…

Name

Dr Nele Drpajlić

03.06.2026 20:18

Svi resursi su u rukama SNSD-a i koalicionih partnera. Krade se svaki dan, nemilice. U Poštama, Šumama, na železnici, Mlječanicu, termorlektranama,rlektroprivredi, Putevima i Autoputevima, Institutu za javno zdravlje, Zavodu za udžbenike, Civilnoj, Aerodromu, Orlu, IRB-u,......Krade se i šakom i kapom. Podmiruju neki Stevanfići, Đokić, SELAK, Banjac, Nešić, veliki i mali Dodik, Petrovića, Perovići, Mazalice, Goci i kumovi, ili samo kumovi, Radovići, pa minići i halterčići. Ko sve krade, dobro je da ima i metar Republike Srpske. A da, Krade se zbog rejtinga, procenata i mandata. Što se ne pokrade na izborima, ima štrk za PAPKE. Kote se papci ko korov posle kiše. TEŠKO NAMA

ODGOVORITE
Name

Mile

03.06.2026 20:33

Čudi me! Šta očekivati kad ne poštuju čovjeka i nemaju ljudskosti... Žmire na sve pa i na osnovna prava osoba sa invaliditetom!

ODGOVORITE
Name

Prijedorčanin M.

03.06.2026 20:50

Hoće li se cik ili neko drugi ko je nadležan da spriječi snsde da ne troše budžetska sredstva kao i javnih preduzeća i ustanova,da se tv javni servis ne zloupotrebljava i promoviše samo vlast,koriste državna vozila,helikopitere i sve drugo što im se nađe pri ruci,omogućiti svima jednako a vlasti pritegnuti dizgine stim da budu kažnjavani sa umanjenjem delegata u parlamentu.

ODGOVORITE
Name

Borac

03.06.2026 20:55

Kakav presjednik takvi sumu i glasači najveća izdajnička i kriminalna stranka u regionu kakav možeš biti čovjek pa ovo podržati prije bih glasao za hitlera već za ovu sektu

ODGOVORITE
Name

Krajjj

03.06.2026 20:58

Samo budala može vjerovati. Licemjerima,farisejima ..

ODGOVORITE
Name

Hercegovac

03.06.2026 21:11

Oni su doveli za direktore većinom one sa sumnjivim diplomama pa ih oni slijepo slušamu i ubjedljivo prikupljaju glasove. Sve goli interes.

ODGOVORITE
Name

Miš SNSD

03.06.2026 21:16

U Bijeljini su tek u padu pod hitno skinuti sve rukovodioce i upravnike u svakoj fimi inače će vam rezultat biti najgori u istoriji stranke. Hoćete da vam miševi po mjesnim odborima spašavaju guzice. Ljudi su izvarani i nemaju motivaciju više još ih pritiskate nekim glasovima iz inostranstva.

ODGOVORITE
Name

Mafijasi

03.06.2026 21:46

Sve Mafijasi

Name

Dodju stakori

03.06.2026 22:04

Odu misi...dodju pacovi...

Name

Todor

03.06.2026 22:49

Biće bolje, predsjednik svaki dan po nekoga išamara, popljuje, prijeti, a okružio se u stranci najvećim budalama koje Bijeljina ima.

Name

Vito

03.06.2026 21:23

Hihihihi, samo sanjate

ODGOVORITE
Name

Re

03.06.2026 21:42

Vito moja kito. Sa cim ti razmisljas?

Name

Alo

03.06.2026 21:25

Ko ih zasto , ne teeba vi novinari da favaruzujete dodika. Neka izgube ,jer ne treba se njima.baviti da je rejting opao. Bajbolje da ih potuci do kraja. To je famelirajna partija od.par njih. Ko da glasa za takve.

ODGOVORITE
Name

Izo

04.06.2026 06:52

Pa kakav pad popularnosti kad nema ni brojeva ni koja je anketa ni ko ju je proveo ni gdje je pravljena! Tebi je mozak kita na kvadrat kad vjeruješ u običnu izmišljotinu strane ambasadee

Name

Anica Mlakoj

03.06.2026 22:07

Ovaj Dodik je obican politicki trot, ali i koristan alat za sve neprijatelje Srpske!

ODGOVORITE
Name

Rade

03.06.2026 22:36

Čuj ti Ankice najveći neprijatelj je dodik i upravo takvi kao ti!

Name

X

03.06.2026 23:41

Vrag vas odnijo pogani jedne.neznase koje od kojeg gori

ODGOVORITE
Name

Grad Bijeljina

03.06.2026 23:56

Kod nas u Bijeljini je uzas! Nikada gora situacija u SNSD-u. Zlostavljanje, ucijenjivanje, laz, prevara, šamaranje, ponižavanje ljudi na to je spao gradski odbor u BN. Tako da ocekujte odlican rezultat gospodo! Bivši član GO SNSD.

ODGOVORITE
Name

ERS

04.06.2026 05:22

Ma oni su izgubili sad sa elektroprivredom, unistise je. Minusi, emituju akcije Elektrokrajina i Ugljevik smanjuju ljudima vlasnistvo, otimaju narodu i borcima, tu su hiljade akcionara. Ljudi vec uveliko pricaju o tome. Pa ko ce glasati za njih. Umjesto da daju narodu oni uzimaju

ODGOVORITE
Name

GAVRILO

04.06.2026 06:15

Sve pohapsiti i rijesiti, pa da nas bog vidi.

ODGOVORITE
Name

Www

04.06.2026 07:18

Narod jedva čeka kraj odvratne mafije zvane crvena sekta ali ko posle njih? Profesorica, ona je na dizginama srpske udbe (bia) i šizoja. Stanivuković, mali dodik koji bi u najboljem slučaju bio isti ili deset puta gori od laktaškog međeda. Pola sds-a je uz odvratnu crvenu sektu, a prednjače cicko bjelica, vasilije perić, dragomir vasić, rado radić, govedarica,...čast petroviću, blanuša pod uticajem srednjoškolca,.....ostaje glas za vukana i samo za vukana.

ODGOVORITE
Name

Dado

04.06.2026 08:35

Kako nije Stevandića sramota,SDS ga je progurao na ovu funkciju a on se sad liže sa Dodom,što znači biti ulaznica za interes

ODGOVORITE
Name

Mira

04.06.2026 11:24

Boze sami mafijasi svesu unistili i opet se kandiduji za presjednika imateli bar malo srama gadovi RS fuj

ODGOVORITE