Rejting SNSD-a u padu? (VIDEO)
Iako nas od zvaničnog početka izborne kampanje za Opšte izbore u BiH dijele tri mjeseca, čini se da je kampanja uveliko u toku.
Republika Srpska 03.06.2026 | 20:01
Stranački skupovi su prilika da se pošalju poruke potencijalnim glasačima i tu priliku partijski lideri ne propuštaju.
Osokoljen ukidanjem američkih sankcija, Milorad Dodik, koji se i dalje nalazi na čelu SNSD zbog peripetija oko provođenja pravosnažne presude Suda BiH, prkosno tvrdi da će vladajuća koalicija koju predvodi opet pobijediti - jer ne smije izgubiti.
- Možete da nas ne volite, možete da nas mrzite, možete da igrate šah, možete da zovete i navijate video igrice dokle god hoćete, poručio je nedavno predsjednik SNSD Milorad Dodik.
Politički analitičari Tanja Topić i Mladen Bubonjić kažu da je u pitanju klasično mahanje partijskim zastavama i slanje poruka o vlastitoj političkoj snazi. Kategorični su da će kampanju opet nositi Dodik, što pobija njegovu tezu o SNSD-u kao najvećem rasadniku dobrih kadrova.
- To pokazuje da je on već krenuo u kampanju i da će on biti taj koji odreduje njen tok, iako neće biti kandidat, ističe Topić.
Što se tiče Dodikovih poruka javnosti, analitičari naglašavaju da se one mogu podvesti pod klasičnu političku komunikaciju.
- Nijedan lider stranke ili koalicije neće izjaviti da ne očekuje dobar rezultat, nego upravo suprotno, kaže Bubonjić.
Naši sagovornici su saglasni da SNSD jeste u prednosti u odnosu na rivale, prvenstveno zbog kontrole nad institucijama i zloupotrebe budžetskih sredstava. Ipak, ističu da je pobjednička euforija koju promovišu, klasična manipulacija koja se prethodnih godina često pokrivala krađom glasova.
Vladajuće stranke u Republici Srspkoj su uveliko u kampanji, koristeći budžetske resurse i institucionalne pozicije za promociju svojih politika. Zbog manjkavosti Izbornog zakona BiH, preuranjena kampanja nije kažnjiva sve dok stranačke kandidature ne budu ovjerene od strane CIK-a.
(BN)

Komentari / 26
Ostavite komentarSvirac
03.06.2026 20:18Narode..... Vi koji primate infuzije. Vi koji ste koruptivni.. Vi koji se prodate za šaku markica. Vi koji ste gladni i zedni. Vi ce te opet glasat za DODIKA. Zato ovi iz medija što govore i pišu to mogu okacit macku na rep.. Zato glasajte za DODIKA i uzivajte u nacionalizmu I na infuziji.
ODGOVORITEIvan
03.06.2026 22:53Bijeljina je prsla. Na četiri strane vuku. Niko ni sa kim. Dosta je došlo i uslužnih raga iz drugih partija.
Sokolac
04.06.2026 08:14To je prirodni slijed događaja… kada vidite ko je na funkcijama i ko se “pita”, a do juče rukavom nos brisali, pa svako normalan mora pobjeći od toga…U Sokocu koalicioni partneri sa kriminalcima, a slomiše se trudeći da prikažu da su domaćini, vjernici, porodični ljudi…
Dr Nele Drpajlić
03.06.2026 20:18Svi resursi su u rukama SNSD-a i koalicionih partnera. Krade se svaki dan, nemilice. U Poštama, Šumama, na železnici, Mlječanicu, termorlektranama,rlektroprivredi, Putevima i Autoputevima, Institutu za javno zdravlje, Zavodu za udžbenike, Civilnoj, Aerodromu, Orlu, IRB-u,......Krade se i šakom i kapom. Podmiruju neki Stevanfići, Đokić, SELAK, Banjac, Nešić, veliki i mali Dodik, Petrovića, Perovići, Mazalice, Goci i kumovi, ili samo kumovi, Radovići, pa minići i halterčići. Ko sve krade, dobro je da ima i metar Republike Srpske. A da, Krade se zbog rejtinga, procenata i mandata. Što se ne pokrade na izborima, ima štrk za PAPKE. Kote se papci ko korov posle kiše. TEŠKO NAMA
ODGOVORITEMile
03.06.2026 20:33Čudi me! Šta očekivati kad ne poštuju čovjeka i nemaju ljudskosti... Žmire na sve pa i na osnovna prava osoba sa invaliditetom!
ODGOVORITEPrijedorčanin M.
03.06.2026 20:50Hoće li se cik ili neko drugi ko je nadležan da spriječi snsde da ne troše budžetska sredstva kao i javnih preduzeća i ustanova,da se tv javni servis ne zloupotrebljava i promoviše samo vlast,koriste državna vozila,helikopitere i sve drugo što im se nađe pri ruci,omogućiti svima jednako a vlasti pritegnuti dizgine stim da budu kažnjavani sa umanjenjem delegata u parlamentu.
ODGOVORITEBorac
03.06.2026 20:55Kakav presjednik takvi sumu i glasači najveća izdajnička i kriminalna stranka u regionu kakav možeš biti čovjek pa ovo podržati prije bih glasao za hitlera već za ovu sektu
ODGOVORITEKrajjj
03.06.2026 20:58Samo budala može vjerovati. Licemjerima,farisejima ..
ODGOVORITEHercegovac
03.06.2026 21:11Oni su doveli za direktore većinom one sa sumnjivim diplomama pa ih oni slijepo slušamu i ubjedljivo prikupljaju glasove. Sve goli interes.
ODGOVORITEMiš SNSD
03.06.2026 21:16U Bijeljini su tek u padu pod hitno skinuti sve rukovodioce i upravnike u svakoj fimi inače će vam rezultat biti najgori u istoriji stranke. Hoćete da vam miševi po mjesnim odborima spašavaju guzice. Ljudi su izvarani i nemaju motivaciju više još ih pritiskate nekim glasovima iz inostranstva.
ODGOVORITEMafijasi
03.06.2026 21:46Sve Mafijasi
Dodju stakori
03.06.2026 22:04Odu misi...dodju pacovi...
Todor
03.06.2026 22:49Biće bolje, predsjednik svaki dan po nekoga išamara, popljuje, prijeti, a okružio se u stranci najvećim budalama koje Bijeljina ima.
Vito
03.06.2026 21:23Hihihihi, samo sanjate
ODGOVORITERe
03.06.2026 21:42Vito moja kito. Sa cim ti razmisljas?
Alo
03.06.2026 21:25Ko ih zasto , ne teeba vi novinari da favaruzujete dodika. Neka izgube ,jer ne treba se njima.baviti da je rejting opao. Bajbolje da ih potuci do kraja. To je famelirajna partija od.par njih. Ko da glasa za takve.
ODGOVORITEIzo
04.06.2026 06:52Pa kakav pad popularnosti kad nema ni brojeva ni koja je anketa ni ko ju je proveo ni gdje je pravljena! Tebi je mozak kita na kvadrat kad vjeruješ u običnu izmišljotinu strane ambasadee
Anica Mlakoj
03.06.2026 22:07Ovaj Dodik je obican politicki trot, ali i koristan alat za sve neprijatelje Srpske!
ODGOVORITERade
03.06.2026 22:36Čuj ti Ankice najveći neprijatelj je dodik i upravo takvi kao ti!
X
03.06.2026 23:41Vrag vas odnijo pogani jedne.neznase koje od kojeg gori
ODGOVORITEGrad Bijeljina
03.06.2026 23:56Kod nas u Bijeljini je uzas! Nikada gora situacija u SNSD-u. Zlostavljanje, ucijenjivanje, laz, prevara, šamaranje, ponižavanje ljudi na to je spao gradski odbor u BN. Tako da ocekujte odlican rezultat gospodo! Bivši član GO SNSD.
ODGOVORITEERS
04.06.2026 05:22Ma oni su izgubili sad sa elektroprivredom, unistise je. Minusi, emituju akcije Elektrokrajina i Ugljevik smanjuju ljudima vlasnistvo, otimaju narodu i borcima, tu su hiljade akcionara. Ljudi vec uveliko pricaju o tome. Pa ko ce glasati za njih. Umjesto da daju narodu oni uzimaju
ODGOVORITEGAVRILO
04.06.2026 06:15Sve pohapsiti i rijesiti, pa da nas bog vidi.
ODGOVORITEWww
04.06.2026 07:18Narod jedva čeka kraj odvratne mafije zvane crvena sekta ali ko posle njih? Profesorica, ona je na dizginama srpske udbe (bia) i šizoja. Stanivuković, mali dodik koji bi u najboljem slučaju bio isti ili deset puta gori od laktaškog međeda. Pola sds-a je uz odvratnu crvenu sektu, a prednjače cicko bjelica, vasilije perić, dragomir vasić, rado radić, govedarica,...čast petroviću, blanuša pod uticajem srednjoškolca,.....ostaje glas za vukana i samo za vukana.
ODGOVORITEDado
04.06.2026 08:35Kako nije Stevandića sramota,SDS ga je progurao na ovu funkciju a on se sad liže sa Dodom,što znači biti ulaznica za interes
ODGOVORITEMira
04.06.2026 11:24Boze sami mafijasi svesu unistili i opet se kandiduji za presjednika imateli bar malo srama gadovi RS fuj
ODGOVORITE