НБА: ''Ратници'' осрамотили Кавсе, Кемба бројао до 52, Мело херој Никса

Актуелни шампион Голден Стејт демолирао је прошлогодишњег финалисту Кливленд у гостима резултатом 132:98. Вечерње утакмице у НБА лиги обележио је кошаркаш Шарлота Кемба Вокер који је против Јуте постигао 52 поена.

Кошарка 19.01.2016 | 12:40

У репризи финала најјаче лиге на свету постојао је само један тим који је доминирао од самог старта меча и Леброн Џејмс и дружина могу да буду захвални што нису доживели још већу срамоту пред својим навијачима.

Вориорси су кренули силовито од самог старта и на крилима фантастичног Стефа Карија брзо направили двоцифрену разлику.

Крајем прве деонице Кари је везао две тројке, тада је већ имао 16 поена и најавио потоп домаћина.

Предност гостију константно је расла, па је већ до полувремена износила 30 поена разлике. Најбољи играч данашњице излуђивао је чуваре постигавши четири тројке из пет покушаја у првих 12 минута, док са друге стране 'краљ' није оправдао тај надимак.

Попут осталих екипа у лиги, Кливленд није могао да брани ниску петорку Вориорса, а Андре Игудала још једном је показао да највише воли да игра управо против екипе из Охаја. Постигао је 20 поена уз страховит шут из игре – 7/8 из игре, 4/5 за три, 2/2 пенали и 5 асистенција.

После катастрофалног првог, друго полувреме било је за заборав за тим Дејвида Блата јер је у једном тренутку разлика била 44 поена. Кавалирси су тек у последњој деоници успели да избегну најтежи пораз у историји франшизе, када су се на паркету нашле резервне поставе.

Кари је одиграо симултанку у првом полувремену – убацио је 35 поена (12/18 из игре, 7/12 тројке), али је на паркету провео само 28 минута. Већи део друге четвртине преседео је због три личне, а у четвртој није било потребе да улази.

Дрејмонд Грин је уписао дабл-дабл (16 поена и 10 скокова), док је Клеј Томпсон постигао поен мање.

У пораженој екипи једини расположени био је Џеј-Ар Смит који је меч завршио са 14 поена. Најефикаснији је био Џејмс са два поена више (7/16 из игре, 0/3 за три), али је многе од тих поена постигао када су га чувари буквално пуштали да полаже како не би правили фаулове. У превише наврата је безуспешно форсирао продоре који се нису завршавали погоцима.

Голден Стејт сада има скор 37-4, док је Кливленд на 28-11.

У осталим мечевима Торонто је на крилима Демара Дерозана и Кајла Лаурија савладао Бруклин резултатом 112:100, а Далас је после продужетка победио Бостон 118:113, док се екстра период играо и у Лос Анђелесу – где су Клиперси савладали Хјустон Рокитсте, уз рекорд каријере Џеј Џеј Редика од 40 поена – 140:32.

Вечерње утакмице у НБА лиги обележио је кошаркаш Шарлота Кемба Вокер који је против Јуте постигао 52 поена.

Вокер је у победи Хорнетса над Јутом 124:119, у ком су виђена два продужетка уз 52 поена имао 9 скокова и 8 асистенција.

На паркету је провео скоро 47 минута и уз помоћ Марвина Вилијамса који је додао 19 поена носио свој тим до тријумфа.

Он је потпуно засенио Гордона Хејварда из Јуте који је меч завршио са 36 поена, од тога 21 у првом полувремену.

Њујорк Никси такође су славили – били су бољи од Филаделфије после додатних десет минута резултатом 119:113, а херој је био Кармело Ентони који се вратио после две утакмице паузе због повреде.

Мело је имао катастрофалан шут из игре, али је у преузео одговорност и био прецизан за продужетак. Меч је завршио са 19 поена (7-28 из игре) уз по 7 скокова и асистенција, најефикаснији био је Афало са 25 поена, док је Порзингис уписао дабл-дабл (16 поена и 13 скокова).

Одличну партију на другој страни пружио је Ноел који је имао два поена више и скок мање од Летонца.

У преосталим мечевима Портланд је био бољи на гостовању Вашингтону 108:98, највише захваљујући одличном нападу и шесторици играча са двоцифреним учинком.

Џру Холидеј је са 23 поена предводио Њу Орлеанс који није могао да избегне пораз од Мемфиса, а Чикаго је лако савладао Детроит.