NBA: ''Ratnici'' osramotili Kavse, Kemba brojao do 52, Melo heroj Niksa

Aktuelni šampion Golden Stejt demolirao je prošlogodišnjeg finalistu Klivlend u gostima rezultatom 132:98. Večernje utakmice u NBA ligi obeležio je košarkaš Šarlota Kemba Voker koji je protiv Jute postigao 52 poena.

Košarka 19.01.2016 | 12:40

U reprizi finala najjače lige na svetu postojao je samo jedan tim koji je dominirao od samog starta meča i Lebron Džejms i družina mogu da budu zahvalni što nisu doživeli još veću sramotu pred svojim navijačima.

Voriorsi su krenuli silovito od samog starta i na krilima fantastičnog Stefa Karija brzo napravili dvocifrenu razliku.

Krajem prve deonice Kari je vezao dve trojke, tada je već imao 16 poena i najavio potop domaćina.

Prednost gostiju konstantno je rasla, pa je već do poluvremena iznosila 30 poena razlike. Najbolji igrač današnjice izluđivao je čuvare postigavši četiri trojke iz pet pokušaja u prvih 12 minuta, dok sa druge strane 'kralj' nije opravdao taj nadimak.

Poput ostalih ekipa u ligi, Klivlend nije mogao da brani nisku petorku Voriorsa, a Andre Igudala još jednom je pokazao da najviše voli da igra upravo protiv ekipe iz Ohaja. Postigao je 20 poena uz strahovit šut iz igre – 7/8 iz igre, 4/5 za tri, 2/2 penali i 5 asistencija.

Posle katastrofalnog prvog, drugo poluvreme bilo je za zaborav za tim Dejvida Blata jer je u jednom trenutku razlika bila 44 poena. Kavalirsi su tek u poslednjoj deonici uspeli da izbegnu najteži poraz u istoriji franšize, kada su se na parketu našle rezervne postave.

Kari je odigrao simultanku u prvom poluvremenu – ubacio je 35 poena (12/18 iz igre, 7/12 trojke), ali je na parketu proveo samo 28 minuta. Veći deo druge četvrtine presedeo je zbog tri lične, a u četvrtoj nije bilo potrebe da ulazi.

Drejmond Grin je upisao dabl-dabl (16 poena i 10 skokova), dok je Klej Tompson postigao poen manje.

U poraženoj ekipi jedini raspoloženi bio je Džej-Ar Smit koji je meč završio sa 14 poena. Najefikasniji je bio Džejms sa dva poena više (7/16 iz igre, 0/3 za tri), ali je mnoge od tih poena postigao kada su ga čuvari bukvalno puštali da polaže kako ne bi pravili faulove. U previše navrata je bezuspešno forsirao prodore koji se nisu završavali pogocima.

Golden Stejt sada ima skor 37-4, dok je Klivlend na 28-11.

U ostalim mečevima Toronto je na krilima Demara Derozana i Kajla Laurija savladao Bruklin rezultatom 112:100, a Dalas je posle produžetka pobedio Boston 118:113, dok se ekstra period igrao i u Los Anđelesu – gde su Klipersi savladali Hjuston Rokitste, uz rekord karijere Džej Džej Redika od 40 poena – 140:32.

Večernje utakmice u NBA ligi obeležio je košarkaš Šarlota Kemba Voker koji je protiv Jute postigao 52 poena.

Voker je u pobedi Hornetsa nad Jutom 124:119, u kom su viđena dva produžetka uz 52 poena imao 9 skokova i 8 asistencija.

Na parketu je proveo skoro 47 minuta i uz pomoć Marvina Vilijamsa koji je dodao 19 poena nosio svoj tim do trijumfa.

On je potpuno zasenio Gordona Hejvarda iz Jute koji je meč završio sa 36 poena, od toga 21 u prvom poluvremenu.

Njujork Niksi takođe su slavili – bili su bolji od Filadelfije posle dodatnih deset minuta rezultatom 119:113, a heroj je bio Karmelo Entoni koji se vratio posle dve utakmice pauze zbog povrede.

Melo je imao katastrofalan šut iz igre, ali je u preuzeo odgovornost i bio precizan za produžetak. Meč je završio sa 19 poena (7-28 iz igre) uz po 7 skokova i asistencija, najefikasniji bio je Afalo sa 25 poena, dok je Porzingis upisao dabl-dabl (16 poena i 13 skokova).

Odličnu partiju na drugoj strani pružio je Noel koji je imao dva poena više i skok manje od Letonca.

U preostalim mečevima Portland je bio bolji na gostovanju Vašingtonu 108:98, najviše zahvaljujući odličnom napadu i šestorici igrača sa dvocifrenim učinkom.

Džru Holidej je sa 23 poena predvodio Nju Orleans koji nije mogao da izbegne poraz od Memfisa, a Čikago je lako savladao Detroit.