PL: Totenhem izbacio Hal, Sveci ''ubili'' Vilu!

Fudbaleri Kvins Park Rendžersa pobedili su Njukasl sa 2:1, dok je Totenhem u drugom poluvremenu slomio Hal za 2:0 u pretposlednjem kolu Premijer lige. Sadio Mane nije neko veliko ime u svetu fudbala. Bar nije bio do ove subote, kada je u dresu Sautemptona oborio rekord Premijer lige u brzini postizanja het-trika.

Fudbal 16.05.2015 | 18:40

Totenhem je zadržao odstojanje u odnosu na Sautempton za ostanak na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, i to protiv Hala koji i dalje ima malu teoretsku nadu u opstanak. Naime, ova ekipa će na kraju dočekati Mančester junajted, a neophodan joj je i poraz Njukasla od Vest Hema.

Kvins Park se oprostio od elite, ali je savladao "svrake" za kraj pred svojim navijačima, dok golova nije bilo u duelima Sanderlend - Lester i Barnli - Stouk.

Vest Hem je poveo protiv Evertona preko Dauninga, a ostao je bez bodova u 93. minutu. Preokret je najavio Osman u 68. minutu majstorskom reakcijom na pas Lukakua, koji je i presudio "čekićarima" dočekavši centaršut Mekgidija glavom.

U utakmici pretposlednjeg, 37. kola, u tom trenutku sedmoplasirani Sautempton je dočekao 14-plasiranu Aston Vilu, sa nadom da će pobedom uspeti da dođe (i zadrži se posle nastupa Totenhema protiv Hala) do šeste pozicije, one koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

I, zahvaljujući Maneu, pitanje pobednika na tom meču bilo je rešeno već u 16. minutu.

Ovaj 23-godišnji Senegalac, koji je prethodno kao krilo igrao za Mec i Red Bul Salcburg, u razmaku od samo dva minuta i 56 sekundi, triput je zatresao mrežu Vile, ušavši tako u istoriju Premijer lige.

Dosadašnji rekord držao je Robi Fauler, koji je u avgustu 1994. postigao sva tri gola u pobedi Liverpula nad Arsenalom za četiri minuta i 33 sekunde.

Patnji Aston Vile, međutim, nije bio kraj u 16. minutu. Dvostruki asistent kod Maneovih golova, Irac Šejn Long, do kraja poluvremena i sam je dao dva gola, a nakon što su gosti preko Bentekea uspeli da na predah odu "samo" sa "minus 4", mreža im se zatresla i u nastavku.

Nedugo nakon što je Filip Đuričić ušao u igru u 80. minutu (Dušan Tadić je zbog povrede zadnje lože i dalje van stroja), Sautempton je povisio na 6:1, a junak Sadio Mane tada se našao u ulozi asistenta, dodavši loptu Peleu koji je potom postavio konačan rezultat pred 31.636 gledalaca.