ПЛ: Тотенхем избацио Хал, Свеци ''убили'' Вилу!

Фудбалери Квинс Парк Ренџерса победили су Њукасл са 2:1, док је Тотенхем у другом полувремену сломио Хал за 2:0 у претпоследњем колу Премијер лиге. Садио Мане није неко велико име у свету фудбала. Бар није био до ове суботе, када је у дресу Саутемптона оборио рекорд Премијер лиге у брзини постизања хет-трика.

Фудбал 16.05.2015 | 18:40

Тотенхем је задржао одстојање у односу на Саутемптон за останак на позицији која води у квалификације за Лигу Европе, и то против Хала који и даље има малу теоретску наду у опстанак. Наиме, ова екипа ће на крају дочекати Манчестер јунајтед, а неопходан јој је и пораз Њукасла од Вест Хема.

Квинс Парк се опростио од елите, али је савладао "свраке" за крај пред својим навијачима, док голова није било у дуелима Сандерленд - Лестер и Барнли - Стоук.

Вест Хем је повео против Евертона преко Даунинга, а остао је без бодова у 93. минуту. Преокрет је најавио Осман у 68. минуту мајсторском реакцијом на пас Лукакуа, који је и пресудио "чекићарима" дочекавши центаршут Мекгидија главом.

У утакмици претпоследњег, 37. кола, у том тренутку седмопласирани Саутемптон је дочекао 14-пласирану Астон Вилу, са надом да ће победом успети да дође (и задржи се после наступа Тотенхема против Хала) до шесте позиције, оне која води у квалификације за Лигу Европе.

И, захваљујући Манеу, питање победника на том мечу било је решено већ у 16. минуту.

Овај 23-годишњи Сенегалац, који је претходно као крило играо за Мец и Ред Бул Салцбург, у размаку од само два минута и 56 секунди, трипут је затресао мрежу Виле, ушавши тако у историју Премијер лиге.

Досадашњи рекорд држао је Роби Фаулер, који је у августу 1994. постигао сва три гола у победи Ливерпула над Арсеналом за четири минута и 33 секунде.

Патњи Астон Виле, међутим, није био крај у 16. минуту. Двоструки асистент код Манеових голова, Ирац Шејн Лонг, до краја полувремена и сам је дао два гола, а након што су гости преко Бентекеа успели да на предах оду "само" са "минус 4", мрежа им се затресла и у наставку.

Недуго након што је Филип Ђуричић ушао у игру у 80. минуту (Душан Тадић је због повреде задње ложе и даље ван строја), Саутемптон је повисио на 6:1, а јунак Садио Мане тада се нашао у улози асистента, додавши лопту Пелеу који је потом поставио коначан резултат пред 31.636 гледалаца.