ITA: Slavlja Rimljana, Juve ''okrenuo'' Violu!

Fudbaleri Juventusa na korak su od osvajanja titule u Seriji A jer su pregrmeli veliku prepreku u 33. kolu i savladali Fjorentinu sa 3:2. Prvi pratioci "stare dame" takođe su slavili, jer je Lacio bio bolji od Parme sa 4:0, a Roma od Sasuola 3:0. Sampdorija je podelila bodove sa Veronom 1:1, kao i Palermo i Torino 2:2, dok je Milan nastavio da skuplja kikseve pošto je ovoga puta poražen od Đenove na svom terenu 3:1.

Fudbal 30.04.2015 | 00:00

Juventus je još jednom pokazao snagu, a pobeda protiv Fjorentine će mu verovatno biti glavna poluga na putu do novog Skudeta. "Stara dama" nije dobro krenula, jer je Pirlo skrivio jedanaesterac u 33. minutu koji je Rodrigez realizovao za vođstvo "viole".

Samo tri minuta kasnije, Andrea Pirlo se iskupio i asistirao Fernandu Ljorenteu za poravnanje, dok je u prvom minutu nadoknade bilo već 2:1 posle pogotka sjajnog Karlosa Teveza. Imali su gosti priliku da izjednače, ponovo sa bele tačke, jer je Kjelini u 67. minutu skrivio penal, ali ovoga puta Rodrigez nije bio uspešan.

Kazna je tri minuta kasnije, a strelac je ponovo bio Tevez. Gostujući kolektiv je pokušao da uradi sve do kraja utakmice kako bi makar ublažio poraz, što je i učinio, a u poslednjem minutu utakmice Josip Iličić je pogodio za konačnih 3:2.

Lacio je za šest minuta rešio pitanje ostanka na drugoj poziciji u Seriji A, ali i sprečio Juve da već sada proslavi titulu. Rimljani su golovima Parola u 10, Klosea u 13. i Kandreve u 16. minutu poveli sa 3:0, a posao protiv Parme je zaključio Keita devet minuta pre kraja.

Roma je do pre pet kola razmišljala o tituli, a sada joj je samo da dođe do drugog mesta koje drži gradski rival. "Vučica" je uspela da isprati korak Lacija pošto je porazila Sasuolo, a temelj pobede udaren je u šestom i 26. minutu posle golova Dumbije i Florencija. Pjanić je u 74. minutu pečatirao trijumf.

Milan defintivno želi da zaboravi ovu sezonu, jer mu više nije problem ni da pretrpi neuspeh na svom terenu što skoro nije bilo moguće ranijih sezona. Đenova je povela preko Bertolaćija, Nijang je povisio na 2:0, a Mekses smanjio i dao nadu "roso-nerima" u pola plena. Ipak Abate pravi penal i tako pruža priliku Falkeu u trećem minutu nadoknade da kruniše pobedu, što je on i učinio.

Sampdorija, koja je sa klupe predvođena Sinišom Mihajlovićem nije uspela posle isključenja Akve da sačuva prednost koju je doneo De Silvestri u 65. minutu, jer je tri minuta kasnije iskusni Luka Toni otkinuo bod i odneo za Veronu.