ИТА: Славља Римљана, Јуве ''окренуо'' Виолу!

Фудбалери Јувентуса на корак су од освајања титуле у Серији А јер су прегрмели велику препреку у 33. колу и савладали Фјорентину са 3:2. Први пратиоци "старе даме" такође су славили, јер је Лацио био бољи од Парме са 4:0, а Рома од Сасуола 3:0. Сампдорија је поделила бодове са Вероном 1:1, као и Палермо и Торино 2:2, док је Милан наставио да скупља киксеве пошто је овога пута поражен од Ђенове на свом терену 3:1.

Фудбал 30.04.2015 | 00:00

Јувентус је још једном показао снагу, а победа против Фјорентине ће му вероватно бити главна полуга на путу до новог Скудета. "Стара дама" није добро кренула, јер је Пирло скривио једанаестерац у 33. минуту који је Родригез реализовао за вођство "виоле".

Само три минута касније, Андреа Пирло се искупио и асистирао Фернанду Љорентеу за поравнање, док је у првом минуту надокнаде било већ 2:1 после поготка сјајног Карлоса Тевеза. Имали су гости прилику да изједначе, поново са беле тачке, јер је Кјелини у 67. минуту скривио пенал, али овога пута Родригез није био успешан.

Казна је три минута касније, а стрелац је поново био Тевез. Гостујући колектив је покушао да уради све до краја утакмице како би макар ублажио пораз, што је и учинио, а у последњем минуту утакмице Јосип Иличић је погодио за коначних 3:2.

Лацио је за шест минута решио питање останка на другој позицији у Серији А, али и спречио Јуве да већ сада прослави титулу. Римљани су головима Парола у 10, Клосеа у 13. и Кандреве у 16. минуту повели са 3:0, а посао против Парме је закључио Кеита девет минута пре краја.

Рома је до пре пет кола размишљала о титули, а сада јој је само да дође до другог места које држи градски ривал. "Вучица" је успела да испрати корак Лација пошто је поразила Сасуоло, а темељ победе ударен је у шестом и 26. минуту после голова Думбије и Флоренција. Пјанић је у 74. минуту печатирао тријумф.

Милан дефинтивно жели да заборави ову сезону, јер му више није проблем ни да претрпи неуспех на свом терену што скоро није било могуће ранијих сезона. Ђенова је повела преко Бертолаћија, Нијанг је повисио на 2:0, а Мексес смањио и дао наду "росо-нерима" у пола плена. Ипак Абате прави пенал и тако пружа прилику Фалкеу у трећем минуту надокнаде да крунише победу, што је он и учинио.

Сампдорија, која је са клупе предвођена Синишом Михајловићем није успела после искључења Акве да сачува предност коју је донео Де Силвестри у 65. минуту, јер је три минута касније искусни Лука Тони откинуо бод и однео за Верону.