Цијена омиљеног воћа изненадила: Стигле трешње
Прве овогодишње трешње стигле су из Херцеговине на бањалучку Тржницу, а иако цијена није мала, купаца не мањка.
Република Српска 12.05.2026 | 05:48
За килограм овог прољећног воћа потребно је издвојити 15 КМ, док се, како кажу продавци, најчешће купују мање корпице од пола килограма.
Прошле године пред саму сезону су биле и 25 марака, тек су касније појефтиниле на 15. Тако да можемо рећи како смо се надали добро смо и прошли, причају за БЛ портал углас продавци са Тржнице.
Међу онима који свакодневно прате и цијене и квалитет воћа је и једна од најискуснијих продавачица на бањалучкој Тржници, Веселка, која се нада да би трешње ускоро могле бити приступачније грађанима.
– Прошле године било је пуно мраза, града и вријеме није служило воћаре. Ове године је ситуација мало боља, али наравно није идеална – наводи Веселка.
Да прве трешње увијек пронађу пут до купаца потврђују и сами Бањалучани, који признају да их ово сезонско воће тешко може оставити равнодушним, без обзира на цијену.
– Нема више ништа џаба. Ни на селима их лако нећете наћи, а камоли у граду – закључује пензионер Милорад.

Коментари / 10
Оставите коментарГОРАН
12.05.2026 07:59Требају бити и 50 км свако хоће да живи у граду а своје напустио и зарасло све
ОДГОВОРИТЕПрасеци
12.05.2026 16:11Цијена је небитна, људи це свакако зивјети у граду због свих осталих бенефита.. ти си претпостављам остао на селу сам и морас копати па си незадовољан, касно ти је да сада силазис са вукојебине..
конобар
12.05.2026 08:10Ма све је криза нема се ни за хљеба.
ОДГОВОРИТЕСупер сте
12.05.2026 08:22У Аустрији код уличних продавача на тезге стоји 17 ЕУР , Да су од злата не бих их купио .За 15 дана маx ћу моћи да их једем дзаба.
ОДГОВОРИТЕЈања
12.05.2026 08:26Код мене у басти дзабе.
ОДГОВОРИТЕМајмун из РС-а
12.05.2026 10:59Ја једем искљуциво банане!
ОДГОВОРИТЕРе
12.05.2026 11:13Јефтинији ананас . Нису нормални са цијеном трешања.
ОДГОВОРИТЕЈа
12.05.2026 16:04Ова Бијељина толико се уздиже са цијенама ,ко да смо у Лас Вегасу!Дај молим вас колач 11 марака!!Газде се уздигле са цијенама,а будале купују!Мој луди народе,а ти ради за 1000 марака!Још само бич нек вам купе!
ОДГОВОРИТЕМара
13.05.2026 04:45Овом добра пензија па може купит.Инаце коме пензија 350км може само гледати
ОДГОВОРИТЕ+
13.05.2026 07:41Тачно је да смо се сви мало улијенили. Сви се уздају и Политику. Ја имам у башти.
ОДГОВОРИТЕ