Cijena omiljenog voća iznenadila: Stigle trešnje
Prve ovogodišnje trešnje stigle su iz Hercegovine na banjalučku Tržnicu, a iako cijena nije mala, kupaca ne manjka.
Republika Srpska 12.05.2026 | 05:48
Za kilogram ovog proljećnog voća potrebno je izdvojiti 15 KM, dok se, kako kažu prodavci, najčešće kupuju manje korpice od pola kilograma.
Prošle godine pred samu sezonu su bile i 25 maraka, tek su kasnije pojeftinile na 15. Tako da možemo reći kako smo se nadali dobro smo i prošli, pričaju za BL portal uglas prodavci sa Tržnice.
Među onima koji svakodnevno prate i cijene i kvalitet voća je i jedna od najiskusnijih prodavačica na banjalučkoj Tržnici, Veselka, koja se nada da bi trešnje uskoro mogle biti pristupačnije građanima.
– Prošle godine bilo je puno mraza, grada i vrijeme nije služilo voćare. Ove godine je situacija malo bolja, ali naravno nije idealna – navodi Veselka.
Da prve trešnje uvijek pronađu put do kupaca potvrđuju i sami Banjalučani, koji priznaju da ih ovo sezonsko voće teško može ostaviti ravnodušnim, bez obzira na cijenu.
– Nema više ništa džaba. Ni na selima ih lako nećete naći, a kamoli u gradu – zaključuje penzioner Milorad.
(Srpska info) Foto: BN

Komentari / 10
Ostavite komentarGORAN
12.05.2026 07:59Trebaju biti i 50 km svako hoće da živi u gradu a svoje napustio i zaraslo sve
ODGOVORITEPraseci
12.05.2026 16:11Cijena je nebitna, ljudi ce svakako zivjeti u gradu zbog svih ostalih benefita.. ti si pretpostavljam ostao na selu sam i moras kopati pa si nezadovoljan, kasno ti je da sada silazis sa vukojebine..
konobar
12.05.2026 08:10Ma sve je kriza nema se ni za hljeba.
ODGOVORITESuper ste
12.05.2026 08:22U Austriji kod uličnih prodavača na tezge stoji 17 EUR , Da su od zlata ne bih ih kupio .Za 15 dana max ću moći da ih jedem dzaba.
ODGOVORITEJanja
12.05.2026 08:26Kod mene u basti dzabe.
ODGOVORITEMajmun iz RS-a
12.05.2026 10:59Ja jedem iskljucivo banane!
ODGOVORITERe
12.05.2026 11:13Jeftiniji ananas . Nisu normalni sa cijenom trešanja.
ODGOVORITEJa
12.05.2026 16:04Ova Bijeljina toliko se uzdiže sa cijenama ,ko da smo u Las Vegasu!Daj molim vas kolač 11 maraka!!Gazde se uzdigle sa cijenama,a budale kupuju!Moj ludi narode,a ti radi za 1000 maraka!Još samo bič nek vam kupe!
ODGOVORITEMara
13.05.2026 04:45Ovom dobra penzija pa može kupit.Inace kome penzija 350km može samo gledati
ODGOVORITE+
13.05.2026 07:41Тачно је да смо се сви мало улијенили. Сви се уздају и Политику. Ја имам у башти.
ODGOVORITE