СП: Французи добили Исланд и Ричардсона!

Док репрезентација Француске ниже побједе на Свјетском првенству, млади Мелвин Ричардсон полако иде стопама свога оца. Норвежани и даље у игри, “фараони” отпали.

Остали спортови 20.01.2019 | 23:19
Браћа Карабатић и друштво наставили су поход ка одбрани титуле свјетског шампиона.

Без повријеђених Тора Гунарсона и Арона Палмарсона репрезентација Исланда била је лак плијен за селекцију Француске која је упркос “непријатељском” амбијенту у “Ленксес арени” у Келну славила резултатом 31:22.

Овакав исход наговијестио је почетак утакмице када је на терену практично играо један тим.

Читавих 12 минута Исланд није погодио мрежу француског голмана Венсана Жерара који је чак са два поготка допринио вођству 6:0, након чега су Французи до краја полувремена све вријеме били на пет или шест голова предности.

Голом Гисласона у посљедњој секунди првог дијела исланђани су смањили на 15:11, а онда у наставку Арнарсон је смањио на 16:14, међутим, то је било све од њих.

Услиједила је серија од 6:0 Француза коју је са два везана гола покренуо млади Мелвин Ричардсон.

Син легенде француског рукомета, Џексона Ричардсона, био је једна од главних тема након четири гола против Шпаније у прошлом колу, а тек ће да се прича о њему, послије још једне одличне партије и пет голова од исто толико покушаја.

Послије освајања титуле свјетског и европског првака, ал ии Лиге шампиона са Монпељеом, Мелвин Ричардсон је дефинитивно кренуо стопама свог оца, који има два злата, сребро и три бронзе на свјетским првенствима.

Венсан Жерар са 14 одбрана терорисао је Исланђане, све до тренутка када је погођен лоптом у главу и зарадио “шљиву” испод ока, али тада је већ било касно.

Французи су упркос бучној подршци њемачке публике Исланђанима рутински, рутински стигли до побједе 31:22, а Венсан Жерар до титуле играча утакмице, други пут  на овом Свјетском првенству.

Осим петоструког стријелца Елвара Јонсона једина свијетла тачка у селекцији Исланда био је седаманаестогодишњи Хаукур Храстарсон који је ушао у другом полувремену и постао најмлађи учесник Свјетског првенства у Њемачкој и Данској, можда и у историји.

У данском Хернингу репрезентација Норвешке савладала је Египат 32:28 и тако задржала шансе да избори пласман у полуфинале, за разлику од “фараона”.

Послије неизвјесног првог полувремена (16:14), Норвежани су у наставку имали и плус “пет”, да би Египат некако успио да дође на смо гол заостатка 24:23.

“Фараони” ипак нису имали рјешења за сјајне Магнуса Рода и Сандера Сагосена који су постигли по десет голова у побједи “викинга” 32:28.

Уколико желе да се нађу међу четири најбоље селекције актуелни вицешампи свијета мораће у понедјељак у скандинавском дербију да побиједе Швеђане, а онда ту побједу да “овјере” у посљедњем колу против Мађарске.