SP: Francuzi dobili Island i Ričardsona!

Dok reprezentacija Francuske niže pobjede na Svjetskom prvenstvu, mladi Melvin Ričardson polako ide stopama svoga oca. Norvežani i dalje u igri, “faraoni” otpali.

Ostali sportovi 20.01.2019 | 23:19
Braća Karabatić i društvo nastavili su pohod ka odbrani titule svjetskog šampiona.

Bez povrijeđenih Tora Gunarsona i Arona Palmarsona reprezentacija Islanda bila je lak plijen za selekciju Francuske koja je uprkos “neprijateljskom” ambijentu u “Lenkses areni” u Kelnu slavila rezultatom 31:22.

Ovakav ishod nagovijestio je početak utakmice kada je na terenu praktično igrao jedan tim.

Čitavih 12 minuta Island nije pogodio mrežu francuskog golmana Vensana Žerara koji je čak sa dva pogotka doprinio vođstvu 6:0, nakon čega su Francuzi do kraja poluvremena sve vrijeme bili na pet ili šest golova prednosti.

Golom Gislasona u posljednjoj sekundi prvog dijela islanđani su smanjili na 15:11, a onda u nastavku Arnarson je smanjio na 16:14, međutim, to je bilo sve od njih.

Uslijedila je serija od 6:0 Francuza koju je sa dva vezana gola pokrenuo mladi Melvin Ričardson.

Sin legende francuskog rukometa, Džeksona Ričardsona, bio je jedna od glavnih tema nakon četiri gola protiv Španije u prošlom kolu, a tek će da se priča o njemu, poslije još jedne odlične partije i pet golova od isto toliko pokušaja.

Poslije osvajanja titule svjetskog i evropskog prvaka, al ii Lige šampiona sa Monpeljeom, Melvin Ričardson je definitivno krenuo stopama svog oca, koji ima dva zlata, srebro i tri bronze na svjetskim prvenstvima.

Vensan Žerar sa 14 odbrana terorisao je Islanđane, sve do trenutka kada je pogođen loptom u glavu i zaradio “šljivu” ispod oka, ali tada je već bilo kasno.

Francuzi su uprkos bučnoj podršci njemačke publike Islanđanima rutinski, rutinski stigli do pobjede 31:22, a Vensan Žerar do titule igrača utakmice, drugi put  na ovom Svjetskom prvenstvu.

Osim petostrukog strijelca Elvara Jonsona jedina svijetla tačka u selekciji Islanda bio je sedamanaestogodišnji Haukur Hrastarson koji je ušao u drugom poluvremenu i postao najmlađi učesnik Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj, možda i u istoriji.

U danskom Herningu reprezentacija Norveške savladala je Egipat 32:28 i tako zadržala šanse da izbori plasman u polufinale, za razliku od “faraona”.

Poslije neizvjesnog prvog poluvremena (16:14), Norvežani su u nastavku imali i plus “pet”, da bi Egipat nekako uspio da dođe na smo gol zaostatka 24:23.

“Faraoni” ipak nisu imali rješenja za sjajne Magnusa Roda i Sandera Sagosena koji su postigli po deset golova u pobjedi “vikinga” 32:28.

Ukoliko žele da se nađu među četiri najbolje selekcije aktuelni vicešampi svijeta moraće u ponedjeljak u skandinavskom derbiju da pobijede Šveđane, a onda tu pobjedu da “ovjere” u posljednjem kolu protiv Mađarske.