Цвајта: Пирати ућуткали Бохум, бараж постаје реалност!

Плави из Рура полако губе корак у трци за Бундеслигу.

Фудбал 11.12.2018 | 07:45
Свесни су у Санкт Паулију да ће поред снажнијих екипа ХСВ-а и Келна тешко моћи и да помисле о пласману на прве две позиције и директном уласку у Бундеслигу, али су спремни да се боре за треће место и бараж, како би добили шансу да обрадују своје навијаче.

Прави корак у том смеру за тренера Мартина Каучинског била је победа на вечерашњем гостовању у Бохуму од 2:1 против тима који такође има сличне аспирације у борби за сам врх Цвајте. Сами Алаги, некадашњи нападач Борусије из Дортмунда, разгаллио је гостујуће навијаче на Рур стадиону већ после 15 минута игре.

Одговор домаћина уследио је у 35. када је Аустријанац и најбољи фудбалер домаћих Лукас Хинтерзермајсторски погодио за 1:1. Ипак, до одласка на одмор гости су успели да поврате предност, а после одбране голмана Реимана са беле тачке у 42. Холанђанин Ферман је притрчао и исправио промашај саиграча.

Пробао је Бохум у другом полувремену да се докопа барем бода. Тренер Робин Дут је извршио измене и послао офанзивнију екипу, али је у самој завршници после контре кажњен. Сигуран егзекутор био је Норвежанин Матс Даели после сјајне контре за велику радост фудбалера и навијача Санкт Паулија.

Овом победом Пирати су се изједначили са Унионом на позицији број три са по 28 бодова.

НЕМАЧКА 2 - 16. коло