Cvajta: Pirati ućutkali Bohum, baraž postaje realnost!

Plavi iz Rura polako gube korak u trci za Bundesligu.

Fudbal 11.12.2018 | 07:45
Svesni su u Sankt Pauliju da će pored snažnijih ekipa HSV-a i Kelna teško moći i da pomisle o plasmanu na prve dve pozicije i direktnom ulasku u Bundesligu, ali su spremni da se bore za treće mesto i baraž, kako bi dobili šansu da obraduju svoje navijače.

Pravi korak u tom smeru za trenera Martina Kaučinskog bila je pobeda na večerašnjem gostovanju u Bohumu od 2:1 protiv tima koji takođe ima slične aspiracije u borbi za sam vrh Cvajte. Sami Alagi, nekadašnji napadač Borusije iz Dortmunda, razgallio je gostujuće navijače na Rur stadionu već posle 15 minuta igre.

Odgovor domaćina usledio je u 35. kada je Austrijanac i najbolji fudbaler domaćih Lukas Hinterzermajstorski pogodio za 1:1. Ipak, do odlaska na odmor gosti su uspeli da povrate prednost, a posle odbrane golmana Reimana sa bele tačke u 42. Holanđanin Ferman je pritrčao i ispravio promašaj saigrača.

Probao je Bohum u drugom poluvremenu da se dokopa barem boda. Trener Robin Dut je izvršio izmene i poslao ofanzivniju ekipu, ali je u samoj završnici posle kontre kažnjen. Siguran egzekutor bio je Norvežanin Mats Daeli posle sjajne kontre za veliku radost fudbalera i navijača Sankt Paulija.

Ovom pobedom Pirati su se izjednačili sa Unionom na poziciji broj tri sa po 28 bodova.

NEMAČKA 2 - 16. kolo