ИТА - Као у славна времена: Интер - Милан 3:2!

Реми Торина, Љајић асистирао, добар низ Болоње! Фудбалери Торина одиграли су нерешен меч на гостујућем терену против екипе Кротонеа, у мечу осмог кола Серије А - 2:2.  Хет-трик Икардија уз један фантастичан гол Аргентинца у једном од дербија који је у свему подсећао на време када су "неразури" и "росонери" харали Европом.

Фудбал 15.10.2017 | 23:30
Фантастично друго полувријеме и феноменални 219. дерби "Дела Мадонина" припао је Интеру, чији навијачи ће вечерас да славе сјајног Маура Икардија који је постигао хет трик. Интер је остао непоражен и уписао седму побједу, док је Милану ово четврти пораз у осам кола.

Интер - Милан 3:2 (1:0)

Почетак меча, у једном од највећих градских дербија на свијету, су обиљежили навијачи обје екипе сјајним кореографијама.

Поред сјајних "тифоза", којих је вечерас на "Меаци" било преко 80.000, дерби је обиљежила рекордна зарада од продатих карата, која је износила 4,8 милиона евра.

Интер је извео свој стандардни састав ове сезоне, изузев Нагатома, док је Винћецо Монтела задржао формацију 3-5-2, али са Сусом као лажном деветком.

Погледајте видео извештај.

Овај дефанзивнији приступ се на почетку утакмице није исплатио Милану пошто је Спалетијева "сквадра" боље отворила меч и преузела контролу на средини терена. "Неуроазури" су прву прилику имали у 13. минуту када је одличан ударац Кандреве зауставила пречка.

Милан је и даље дисцплиновано држао почетну формацију и покушавао да пресингом изврши притисак на средњи ред Интера, али у тренуцима када би освојили лопту нису успијевали да конкретније угрозе Хандановића.

Интер је бољу и конкретнију игру наплатио у 27. минуту када је на центаршут Кандреве лопту у мрежу спровео сјајни Мауро Икарди својим првим додиром у противнчком шеснаестерцу.

Пред крај првог дијела Борини је, са позиције десног бочног, прво добро загријао дланове Хандановића снажним ударцем да би одбијену лопту главом спровео у спољни дио мреже.

Већ на полувремену Монтела је најавио офанзивнији Милан, Кешија је замијенио млади нападач Патрик Кутроне.

"Росонери" са још једним "тијелом" у нападу су фуриозно кренули у другом дијелу. Први је запријетио Андре Силва који се лијепо ослободио у у казненом простору и лијевицом погодио стативу, а одбијену лопту је гол спровео Мусакио, али је помоћни судија подигао заставицу.

У наредном нападу са врха шеснаестерца је приземним ударцем запријетио Борини, али је Хандановић крајњим напором зауставио ударац.

Своју далеко бољу игру у наставку играчи Милана су крунисали у 56. минуту, када је неодбрањиво погодио Сусо.

Гости су наставили да доминирају и нову прилику са имали преко Бонавентуре, али је Хандановић сјајном интервенцијом показао зашто је један од најбољих голмана на свијету.

Интер је био на "конопцима" и само се чекао гол за водство Милана. Али у јеку доминације љутих ривала Икарди је шокирао "црвено-црни" дио града.

Перишић је упутио центаршут а Аргентинац је измакао пажњи одбране Милана и сјајном реакцијом спровео лопту у мрежу за свој други гол.

Милан се није предавао и наставили су да играју са више ризика који им се исплатио у 81. минуту када је изједначење донио Бонавентура.

Али Икарди је вечерас био неумољив, и бесмислен прекршај Родригеза у шеснаестерцу над Дамброзијом који је Паоло Таљавенто окарактерисао као једанестерац, претворио у три бода за Интер.

Сампиних 12 минута из снова! Аталанта доминирала, водила након првих 45 минута, али на крају остала празних шака у гостима против Сампдорије.

Фудбалери Аталанте били су на прагу доброг резултата у Ђенови против Сампдорије, голом Брајана Кристантеа (шест голова у двије сезоне у Серији А, свих шест главом!) водили 1:0 након првих 45 минута, али је Сампа сјајном игром у наставку стигла до великог преокрета и славља:

Сампдорија - Аталанта 3:1 (0:1)!

Изгледало је да ће тим из Бергама доћи до тријумфа на стадиону "Луиђи Ферарис", јер је осим поготка имао још неколико прилика за убједљивије вођство на паузи, али се у наставку све промијенило.

Фуриозно су изабраници Марка Ђампаола одиграли у другом полувремену, а тренер Сампдорије није могао боље погодити је са измјенама.

Прво је Дуван Запата у 56. минуту погодио за 1:1, а само три минута касније потпуни преокрет донио је "резервиста" Ђанлука Капрари, који је у игру ушао на паузи између два полувремена.

Славље на трибинама није се ни стишало, а већ је било 3:1. Карол Линети, још један играч који је шансу добио у наставку, крунисао је трећим голом сјајних 12 минута домаће екипе.

Реми Торина, Љајић асистирао, добар низ Болоње! Фудбалери Торина одиграли су нерешен меч на гостујућем терену против екипе Кротонеа, у мечу осмог кола Серије А - 2:2.

Домаћини су повели голом Родена у 25. минуту, да би Јаго Фалке у 54. погодио за изједначења.

Десет минута касније, Мартела је шокирао изабранике Синише Михајловића и затресао мрежу Салватора Сиригуе.

И поред тешког гостовања, 'Бикови' су успели да однесу бод захваљујући Де Силвестрију који је у судијској надокнади на асистенцију Адема Љајића поставио коначан резултат - 2:2.

Српски репрезентативац Адем Љајић одиграо је цео меч за Михину екипу, док је Вања Милинковић -Савић био на клупи.

Болоња је на свом стадион победила СПАЛ резултатом 2:1. Домаћини су у 30. минуту дошли до предности, а аутоголом Саламона дуплирају предност на старту другог полувремена. Гости су сманили у 88. минуту преко Атенучија, али се резултат до краја меча није мењао.

Ђеноа је у занимљивом мечу однела три бода са Сардиније пошто је на мечу протов Каљарија забележила победу од 3:2. То је била њихова прва победа у првенству.
До 35. минута гости су имали предност од два гола, али је доомаћин смањио вођство преко Паволетија.

Ђеновљани преко Ригонија врћају предност од два гола, да би само четири минута касније Педро из пенала поново смањио резултат и поставио коначан резултат.

Сасуоло и Кјево су одиграли меч без голова, а Иван Радовановић одиграо је цео меч за екипу Кјево.