ITA - Kao u slavna vremena: Inter - Milan 3:2!

Remi Torina, Ljajić asistirao, dobar niz Bolonje! Fudbaleri Torina odigrali su nerešen meč na gostujućem terenu protiv ekipe Krotonea, u meču osmog kola Serije A - 2:2.  Het-trik Ikardija uz jedan fantastičan gol Argentinca u jednom od derbija koji je u svemu podsećao na vreme kada su "nerazuri" i "rosoneri" harali Evropom.

Fudbal 15.10.2017 | 23:30
Fantastično drugo poluvrijeme i fenomenalni 219. derbi "Dela Madonina" pripao je Interu, čiji navijači će večeras da slave sjajnog Maura Ikardija koji je postigao het trik. Inter je ostao neporažen i upisao sedmu pobjedu, dok je Milanu ovo četvrti poraz u osam kola.

Inter - Milan 3:2 (1:0)

Početak meča, u jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu, su obilježili navijači obje ekipe sjajnim koreografijama.

Pored sjajnih "tifoza", kojih je večeras na "Meaci" bilo preko 80.000, derbi je obilježila rekordna zarada od prodatih karata, koja je iznosila 4,8 miliona evra.

Inter je izveo svoj standardni sastav ove sezone, izuzev Nagatoma, dok je Vinćeco Montela zadržao formaciju 3-5-2, ali sa Susom kao lažnom devetkom.

Pogledajte video izveštaj.

Ovaj defanzivniji pristup se na početku utakmice nije isplatio Milanu pošto je Spaletijeva "skvadra" bolje otvorila meč i preuzela kontrolu na sredini terena. "Neuroazuri" su prvu priliku imali u 13. minutu kada je odličan udarac Kandreve zaustavila prečka.

Milan je i dalje discplinovano držao početnu formaciju i pokušavao da presingom izvrši pritisak na srednji red Intera, ali u trenucima kada bi osvojili loptu nisu uspijevali da konkretnije ugroze Handanovića.

Inter je bolju i konkretniju igru naplatio u 27. minutu kada je na centaršut Kandreve loptu u mrežu sproveo sjajni Mauro Ikardi svojim prvim dodirom u protivnčkom šesnaestercu.

Pred kraj prvog dijela Borini je, sa pozicije desnog bočnog, prvo dobro zagrijao dlanove Handanovića snažnim udarcem da bi odbijenu loptu glavom sproveo u spoljni dio mreže.

Već na poluvremenu Montela je najavio ofanzivniji Milan, Kešija je zamijenio mladi napadač Patrik Kutrone.

"Rosoneri" sa još jednim "tijelom" u napadu su furiozno krenuli u drugom dijelu. Prvi je zaprijetio Andre Silva koji se lijepo oslobodio u u kaznenom prostoru i lijevicom pogodio stativu, a odbijenu loptu je gol sproveo Musakio, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu.

U narednom napadu sa vrha šesnaesterca je prizemnim udarcem zaprijetio Borini, ali je Handanović krajnjim naporom zaustavio udarac.

Svoju daleko bolju igru u nastavku igrači Milana su krunisali u 56. minutu, kada je neodbranjivo pogodio Suso.

Gosti su nastavili da dominiraju i novu priliku sa imali preko Bonaventure, ali je Handanović sjajnom intervencijom pokazao zašto je jedan od najboljih golmana na svijetu.

Inter je bio na "konopcima" i samo se čekao gol za vodstvo Milana. Ali u jeku dominacije ljutih rivala Ikardi je šokirao "crveno-crni" dio grada.

Perišić je uputio centaršut a Argentinac je izmakao pažnji odbrane Milana i sjajnom reakcijom sproveo loptu u mrežu za svoj drugi gol.

Milan se nije predavao i nastavili su da igraju sa više rizika koji im se isplatio u 81. minutu kada je izjednačenje donio Bonaventura.

Ali Ikardi je večeras bio neumoljiv, i besmislen prekršaj Rodrigeza u šesnaestercu nad Dambrozijom koji je Paolo Taljavento okarakterisao kao jedanesterac, pretvorio u tri boda za Inter.

Sampinih 12 minuta iz snova! Atalanta dominirala, vodila nakon prvih 45 minuta, ali na kraju ostala praznih šaka u gostima protiv Sampdorije.

Fudbaleri Atalante bili su na pragu dobrog rezultata u Đenovi protiv Sampdorije, golom Brajana Kristantea (šest golova u dvije sezone u Seriji A, svih šest glavom!) vodili 1:0 nakon prvih 45 minuta, ali je Sampa sjajnom igrom u nastavku stigla do velikog preokreta i slavlja:

Sampdorija - Atalanta 3:1 (0:1)!

Izgledalo je da će tim iz Bergama doći do trijumfa na stadionu "Luiđi Feraris", jer je osim pogotka imao još nekoliko prilika za ubjedljivije vođstvo na pauzi, ali se u nastavku sve promijenilo.

Furiozno su izabranici Marka Đampaola odigrali u drugom poluvremenu, a trener Sampdorije nije mogao bolje pogoditi je sa izmjenama.

Prvo je Duvan Zapata u 56. minutu pogodio za 1:1, a samo tri minuta kasnije potpuni preokret donio je "rezervista" Đanluka Kaprari, koji je u igru ušao na pauzi između dva poluvremena.

Slavlje na tribinama nije se ni stišalo, a već je bilo 3:1. Karol Lineti, još jedan igrač koji je šansu dobio u nastavku, krunisao je trećim golom sjajnih 12 minuta domaće ekipe.

Remi Torina, Ljajić asistirao, dobar niz Bolonje! Fudbaleri Torina odigrali su nerešen meč na gostujućem terenu protiv ekipe Krotonea, u meču osmog kola Serije A - 2:2.

Domaćini su poveli golom Rodena u 25. minutu, da bi Jago Falke u 54. pogodio za izjednačenja.

Deset minuta kasnije, Martela je šokirao izabranike Siniše Mihajlovića i zatresao mrežu Salvatora Sirigue.

I pored teškog gostovanja, 'Bikovi' su uspeli da odnesu bod zahvaljujući De Silvestriju koji je u sudijskoj nadoknadi na asistenciju Adema Ljajića postavio konačan rezultat - 2:2.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić odigrao je ceo meč za Mihinu ekipu, dok je Vanja Milinković -Savić bio na klupi.

Bolonja je na svom stadion pobedila SPAL rezultatom 2:1. Domaćini su u 30. minutu došli do prednosti, a autogolom Salamona dupliraju prednost na startu drugog poluvremena. Gosti su smanili u 88. minutu preko Atenučija, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.

Đenoa je u zanimljivom meču odnela tri boda sa Sardinije pošto je na meču protov Kaljarija zabeležila pobedu od 3:2. To je bila njihova prva pobeda u prvenstvu.
Do 35. minuta gosti su imali prednost od dva gola, ali je doomaćin smanjio vođstvo preko Pavoletija.

Đenovljani preko Rigonija vrćaju prednost od dva gola, da bi samo četiri minuta kasnije Pedro iz penala ponovo smanjio rezultat i postavio konačan rezultat.

Sasuolo i Kjevo su odigrali meč bez golova, a Ivan Radovanović odigrao je ceo meč za ekipu Kjevo.