Србин, Хрват и Роналдо!

Звучи као почетак вица, али не ради се и томе. . .

Фудбал 05.06.2017 | 10:15
Прелепим поготком који је постигао у 27. минуту утакмице у Кардифу Марио Манџукић ушао је у историју! Хрватски универзалац не само да је дао један од најлепших голова у финалима елитног такмичења, већ је постао тек трећи фудбалер у историји Лиге и Купа шампиона коме је пошло за ногом да у дресу два различита клуба затресе мрежу у мечу за трофеј.

Манџукић је први пут стрелац у финалу био пре четири године на Вемблију, када је као играч Бајерна из Минхена савладао чувара мреже Борусије из Дортмунда, тада за вођство Бавараца од 1:0. Тим из Минхена освојио је трофеј те 2013...

Пре популарног Манџа овако нешто за ногом је пошло Кристијану Роналду. Не, он није вечерашњим поготком "испунио задатак", већ у оном првом финалу против Атлетика, када је после продужетака било 4:1. Пре тога Кристијано је у финалу погодио 2008, док је носио дрес Манчестер Јунајтеда. Тада је после 120 минута било 1:1, а одлука је пала након пенал-рулета. Славили су Ђаволи...

И на крају један Србин - Велибор Васовић. Нашем Васкету ово је првом пошло за руком, илити ногом. У финалу 1966. племенити дефанзивац дао је гол за Партизан против Реала. Црно-бели су изгубили тај меч са 1:2. Васовић је гол дао и у финалу '69, када је носио дрес Ајакса и опет је био поражен.

Да подигне пехар Васкету се посрећило коначно '71. на Вемблију, после триујумфа Копљаника над Панатинаикосом...