Srbin, Hrvat i Ronaldo!

Zvuči kao početak vica, ali ne radi se i tome. . .

Fudbal 05.06.2017 | 10:15
Prelepim pogotkom koji je postigao u 27. minutu utakmice u Kardifu Mario Mandžukić ušao je u istoriju! Hrvatski univerzalac ne samo da je dao jedan od najlepših golova u finalima elitnog takmičenja, već je postao tek treći fudbaler u istoriji Lige i Kupa šampiona kome je pošlo za nogom da u dresu dva različita kluba zatrese mrežu u meču za trofej.

Mandžukić je prvi put strelac u finalu bio pre četiri godine na Vembliju, kada je kao igrač Bajerna iz Minhena savladao čuvara mreže Borusije iz Dortmunda, tada za vođstvo Bavaraca od 1:0. Tim iz Minhena osvojio je trofej te 2013...

Pre popularnog Mandža ovako nešto za nogom je pošlo Kristijanu Ronaldu. Ne, on nije večerašnjim pogotkom "ispunio zadatak", već u onom prvom finalu protiv Atletika, kada je posle produžetaka bilo 4:1. Pre toga Kristijano je u finalu pogodio 2008, dok je nosio dres Mančester Junajteda. Tada je posle 120 minuta bilo 1:1, a odluka je pala nakon penal-ruleta. Slavili su Đavoli...

I na kraju jedan Srbin - Velibor Vasović. Našem Vasketu ovo je prvom pošlo za rukom, iliti nogom. U finalu 1966. plemeniti defanzivac dao je gol za Partizan protiv Reala. Crno-beli su izgubili taj meč sa 1:2. Vasović je gol dao i u finalu '69, kada je nosio dres Ajaksa i opet je bio poražen.

Da podigne pehar Vasketu se posrećilo konačno '71. na Vembliju, posle triujumfa Kopljanika nad Panatinaikosom...