ПЛ БиХ: Прштало на "Тушњу", на крају 2:2!

Дерби кола између Слободе и Жељезничара оправдао очекивања.

Фудбал 01.05.2017 | 08:10
Слобода и Жељезничар одиграли су одличан меч у оквиру 6. кола Лиге за првака БиХ, а дуел на "Тушњу" окончан је ремијем 2:2.

Голом Асима Зеца, Слобода је повела у 13. минуту. Била је то добра акција Тузлака, након што је одбрана Жељезничара изгубила лопту. Амер Ордагић одрадио је већи дио посла, а онда успослио првог стријелца екипе, који је осмим овосезонским поготком обрадовао домаће навијаче.

Изједначење је стигло у финишу првог полувремена. Иван Црнов искористио је сјајно проигравање Мирослава Стевановића и вратио резултат на почетак.

Ипак, само пар минута касније, Слобода је стигла до новог поготка. Још једном је погријешила одбрана гостију, Исмар Хаирлаховић је узео лопту неопрезном Јадранку Богичевићу, послао лопту на другу страну гдје се нашао усамљени Зец и својим другим голом донио предност Тузлацима пред паузу.

Ипак, да бод оде у Сарајево побринуо се резервиста Стево Николић шест минута прије краја сусрета, на радост многобројних навијача "плавих" у Тузли.

Нападач Жељезничара ушао је у игру у наставку и донио вриједан реми свом тиму, који се данашњим бодом осамосталио на челу табеле, са бодом предности испред актуелног шампиона Зрињског.

/Хоџић 55, Црнкић 69, 87/

ТАБЕЛА: Жељезничар 56, Зрињски 55, Сарајево 53, Слобода 40, Радник 39, Крупа 38.

Водећа екипа у Лиги за опстанак доживјела је трећи узастопни пораз. Широки Бријег од раније је изборио опстанак, тако да Херцеговци без икаквог императива играју преостали дио сезоне. Олимпик је са два брза поготка осигурао три бода и тако сачувао шансе за опстанак.

У другом мечу доњег дијела Металеге БСИ и Витез одиграли су без голова у Бањалуци.