PL BiH: Prštalo na "Tušnju", na kraju 2:2!

Derbi kola između Slobode i Željezničara opravdao očekivanja.

Fudbal 01.05.2017 | 08:10
Sloboda i Željezničar odigrali su odličan meč u okviru 6. kola Lige za prvaka BiH, a duel na "Tušnju" okončan je remijem 2:2.

Golom Asima Zeca, Sloboda je povela u 13. minutu. Bila je to dobra akcija Tuzlaka, nakon što je odbrana Željezničara izgubila loptu. Amer Ordagić odradio je veći dio posla, a onda usposlio prvog strijelca ekipe, koji je osmim ovosezonskim pogotkom obradovao domaće navijače.

Izjednačenje je stiglo u finišu prvog poluvremena. Ivan Crnov iskoristio je sjajno proigravanje Miroslava Stevanovića i vratio rezultat na početak.

Ipak, samo par minuta kasnije, Sloboda je stigla do novog pogotka. Još jednom je pogriješila odbrana gostiju, Ismar Hairlahović je uzeo loptu neopreznom Jadranku Bogičeviću, poslao loptu na drugu stranu gdje se našao usamljeni Zec i svojim drugim golom donio prednost Tuzlacima pred pauzu.

Ipak, da bod ode u Sarajevo pobrinuo se rezervista Stevo Nikolić šest minuta prije kraja susreta, na radost mnogobrojnih navijača "plavih" u Tuzli.

Napadač Željezničara ušao je u igru u nastavku i donio vrijedan remi svom timu, koji se današnjim bodom osamostalio na čelu tabele, sa bodom prednosti ispred aktuelnog šampiona Zrinjskog.

/Hodžić 55, Crnkić 69, 87/

TABELA: Željezničar 56, Zrinjski 55, Sarajevo 53, Sloboda 40, Radnik 39, Krupa 38.

Vodeća ekipa u Ligi za opstanak doživjela je treći uzastopni poraz. Široki Brijeg od ranije je izborio opstanak, tako da Hercegovci bez ikakvog imperativa igraju preostali dio sezone. Olimpik je sa dva brza pogotka osigurao tri boda i tako sačuvao šanse za opstanak.

U drugom meču donjeg dijela Metalege BSI i Vitez odigrali su bez golova u Banjaluci.