ПОР: Летећи Бас Дост хет-триком по Браги!

Настављена страшна форма холандског голгетера, који је дошао до цифре од 31 постигнутог гола на 28 утакмица - 2:3.

Фудбал 01.05.2017 | 11:30
Брага више није спокојна ни на петом месту португалске Примеире, пошто је везала други пораз у првенству, овога пута у дербију против Спортинга на свом терену, који је обележио троструки стрелац Бас Дост – 2:3 (1:0).

Утакмицу су обележили бројни преокрети, домаћин је водио од самог старта утакмцие, а Адријен Силва у завршници првог полувремена пропустио прилику да са беле тачке донесе изједначење свом тиму. Ипак, тај пропуст је у петом минуту наставка исправио Бас Дост, који је у 75. минуту донео потпуни преокрет свом тиму.

Ипак, ту није било краја узбуђењима, јер је Риу Фонте донео изјеначење свом тиму након свега три минута, али је поново преовладао квалитет холандског нападача. Дост је небеским скоком у 84. минуту поставио коначан резултат утакмице, па Спортинг три кола пре краја има пет бодова мање од другопласираног Порта, али и осам од четвртопласираног Гимараеша.

Невероватни Холанђанин је дошао до цифре од 31 постигнутог гола на 28 одиграних утакмица у дресу Спортинга.