POR: Leteći Bas Dost het-trikom po Bragi!

Nastavljena strašna forma holandskog golgetera, koji je došao do cifre od 31 postignutog gola na 28 utakmica - 2:3.

Fudbal 01.05.2017 | 11:30
Braga više nije spokojna ni na petom mestu portugalske Primeire, pošto je vezala drugi poraz u prvenstvu, ovoga puta u derbiju protiv Sportinga na svom terenu, koji je obeležio trostruki strelac Bas Dost – 2:3 (1:0).

Utakmicu su obeležili brojni preokreti, domaćin je vodio od samog starta utakmcie, a Adrijen Silva u završnici prvog poluvremena propustio priliku da sa bele tačke donese izjednačenje svom timu. Ipak, taj propust je u petom minutu nastavka ispravio Bas Dost, koji je u 75. minutu doneo potpuni preokret svom timu.

Ipak, tu nije bilo kraja uzbuđenjima, jer je Riu Fonte doneo izjenačenje svom timu nakon svega tri minuta, ali je ponovo preovladao kvalitet holandskog napadača. Dost je nebeskim skokom u 84. minutu postavio konačan rezultat utakmice, pa Sporting tri kola pre kraja ima pet bodova manje od drugoplasiranog Porta, ali i osam od četvrtoplasiranog Gimaraeša.

Neverovatni Holanđanin je došao do cifre od 31 postignutog gola na 28 odigranih utakmica u dresu Sportinga.