Витесе освојио Куп Холандије!

Рики, Рики, велики - Витесе коначно има пехар за витрину! Клуб из Арнема савладао АЗ у финалу холандског купа!

Фудбал 01.05.2017 | 12:00
Журка у Арнему! Витесе је освојио први трофеј у клупској историји, пошто је у финалу Купа Холандије у Алкмару савладао АЗ са 2:0. А херој је био Рики ван Волфсвинкел, иначе дете Витесеа.

После три пораза у финалима националног купа, клуб из Арнема је коначно стигао до трофеја. А од првог до овог финала прошло је равно 90 година.

А може се рећи да је пораз АЗ-а пред домаћим навијачима био прилично незаслужен с обзиром да је био, најблаже речено, равноправан ривал.

Тим из Арнема је до трофеја дошао захваљујући одличној игри у завршници утакмице када је и постигао оба гола.

Први пут је Ван Волфсвинкел противнички гол затресао у 81. минуту, када је главом са пар метара матирао Крула, претходно искористивши поприличну ноншалантност одбране тима из Алкмара.

Све је било готово два минута пре краја, пошто је Ван Волфсвинкел истрчао контранапад, а онда атрактивним ударцем пребацио голмана.