Vitese osvojio Kup Holandije!

Riki, Riki, veliki - Vitese konačno ima pehar za vitrinu! Klub iz Arnema savladao AZ u finalu holandskog kupa!

Fudbal 01.05.2017 | 12:00
Žurka u Arnemu! Vitese je osvojio prvi trofej u klupskoj istoriji, pošto je u finalu Kupa Holandije u Alkmaru savladao AZ sa 2:0. A heroj je bio Riki van Volfsvinkel, inače dete Vitesea.

Posle tri poraza u finalima nacionalnog kupa, klub iz Arnema je konačno stigao do trofeja. A od prvog do ovog finala prošlo je ravno 90 godina.

A može se reći da je poraz AZ-a pred domaćim navijačima bio prilično nezaslužen s obzirom da je bio, najblaže rečeno, ravnopravan rival.

Tim iz Arnema je do trofeja došao zahvaljujući odličnoj igri u završnici utakmice kada je i postigao oba gola.

Prvi put je Van Volfsvinkel protivnički gol zatresao u 81. minutu, kada je glavom sa par metara matirao Krula, prethodno iskoristivši popriličnu nonšalantnost odbrane tima iz Alkmara.

Sve je bilo gotovo dva minuta pre kraja, pošto je Van Volfsvinkel istrčao kontranapad, a onda atraktivnim udarcem prebacio golmana.