ШПА: Билбао ''тукао'' Селту, а Еибар Леганеса!

Фудбалери Атлетика из Билбаа победили су у гостима Селту са 3:0, у 35. колу шпанске Примере.  Овим тријумфом су дошли на шесто место табеле, последње које води у европска такмичења. Селти у глави само Лига Европе, Алтетик пројурио Балаидосом с пола гаса! Билбао у трци за групну фазу Лиге Европе. Еибар победио Леганес и довео га у тешку позицију! Фудбалери Еибара победили су на свом терену Леганес са 2:0.

Фудбал 01.05.2017 | 10:00
Двоструки стрелац за Билбао био је Раул Гарсија, у 35. и 50. минуту, док је трећи гол постигао Микел Рико у 83. минуту.

Ово је Билбау била четврта узастопна победа и сада има бод више од Реал Сосиједада и бод мање од Виљареала. Селти је ово био трећи узастопни пораз и сада је на 11. месту табеле, мада је у четвртак чека полуфинале Лиге Европа против Манчестер јунајтеда.

Опстанак је одавно оверен, а како се сезона приближава крају, тако је све јасније да је фудбалерима Севиље и тренеру Едуарду Беризу у глави само једна ствар - освајање Лиге Европе, што гарантује директан пласман у Лигу шампиона.

Биће тиму из Вига паклено тешко да оствари овај циљ, али како је та могућност нереална у конкуренцији Реала, Барселоне, Атлетика, Севиље и осталих, једина је легитимна.

Зато је Атлетик имао страшно лаган посао на Балаидосу, где је с пола гаса протутњао и славио резултатом 3:0.

Баш као и у неким претходним утакмицама, Беризо је покушао да одмори оне најважније кајле у тиму - од Немање Радоје, кога није било ни на клупи, преко Јонија, Гуидетија, Аспаса... Али, Селта се добро држала готово цело полувреме. Тачније, до 35. минута, када је Раул Гарсија први пут боцнуо лопту тамо где треба. А онда је исти фудбалер удвостручио вођство на самом старту другог полувремена.

То је било довољно да гости из Билбаоа не размишљају превише до краја утакмице, а како Селта није пружала превелики отпор, нити се трудила много да угрози гол Аризабалаге, посао је био лакши.

Ипак, последњу реч имао је Микел Рико, који је у финишу утакмице учинио да победа буде још слађа, убедљивија.

Атлетик је сада нанизао и четврту победу заредом, шесту у последњих седам кола, чиме је дошао на праг директног пласмана у Лигу Европе. Тачније, сада је на позицији која води у последњу рунду квалификација за исто такмичење, док Виљареал има бод више.

Еибар је славио головима у другом полувремену, Кикеа у 62. и Серхија Енрића у 66. минуту меча, тако да је остао на осмом месту са 54 бода, седам мање од Реал Сосиједада на шестом месту, последњем које води у Европу.

Леганесу је ово био четврти пораз у последњих пет утакмица и сада има 30 бодова, шест више од Спортинга из Хихона, првог тима из зоне испадања. Депортиво је 16. са 32 бода.

Фудбалери Еибара вратили су се на победнички колосек пошто су савладали Леганес резултатом 2:0.

Мали клуб из Баскије тако је прекинуо серију од три утакмице без тријумфа, у којим је освојен тек један бод, док је Леганес и даље остао први тим изнад црте, са шест бодова више у односу на Хихон.

Више од сат времена било је потребно Еибару да на својој Ипуруи стигне до првог гола. А када је Кике пронашао пут до мете, одмах за њим погодио је и Серхио Енрих, што је било довољно да се стигне до нова три бода.

Еибар је тако дефинитивно обезбедио место у средини табеле док Леганес, теоретски, чека још мука у последња три кола.

До краја првенства остала су још три кола. Гранада и Осасуна су већ испали из Примере.

Раније , Осасуна и Депортиво су одиграли 2:2, док је Алавес у гостима после преокрета победио Бетис са 4:1.