ŠPA: Bilbao ''tukao'' Seltu, a Eibar Leganesa!

Fudbaleri Atletika iz Bilbaa pobedili su u gostima Seltu sa 3:0, u 35. kolu španske Primere.  Ovim trijumfom su došli na šesto mesto tabele, poslednje koje vodi u evropska takmičenja. Selti u glavi samo Liga Evrope, Altetik projurio Balaidosom s pola gasa! Bilbao u trci za grupnu fazu Lige Evrope. Eibar pobedio Leganes i doveo ga u tešku poziciju! Fudbaleri Eibara pobedili su na svom terenu Leganes sa 2:0.

Fudbal 01.05.2017 | 10:00
Dvostruki strelac za Bilbao bio je Raul Garsija, u 35. i 50. minutu, dok je treći gol postigao Mikel Riko u 83. minutu.

Ovo je Bilbau bila četvrta uzastopna pobeda i sada ima bod više od Real Sosijedada i bod manje od Viljareala. Selti je ovo bio treći uzastopni poraz i sada je na 11. mestu tabele, mada je u četvrtak čeka polufinale Lige Evropa protiv Mančester junajteda.

Opstanak je odavno overen, a kako se sezona približava kraju, tako je sve jasnije da je fudbalerima Sevilje i treneru Eduardu Berizu u glavi samo jedna stvar - osvajanje Lige Evrope, što garantuje direktan plasman u Ligu šampiona.

Biće timu iz Viga pakleno teško da ostvari ovaj cilj, ali kako je ta mogućnost nerealna u konkurenciji Reala, Barselone, Atletika, Sevilje i ostalih, jedina je legitimna.

Zato je Atletik imao strašno lagan posao na Balaidosu, gde je s pola gasa protutnjao i slavio rezultatom 3:0.

Baš kao i u nekim prethodnim utakmicama, Berizo je pokušao da odmori one najvažnije kajle u timu - od Nemanje Radoje, koga nije bilo ni na klupi, preko Jonija, Guidetija, Aspasa... Ali, Selta se dobro držala gotovo celo poluvreme. Tačnije, do 35. minuta, kada je Raul Garsija prvi put bocnuo loptu tamo gde treba. A onda je isti fudbaler udvostručio vođstvo na samom startu drugog poluvremena.

To je bilo dovoljno da gosti iz Bilbaoa ne razmišljaju previše do kraja utakmice, a kako Selta nije pružala preveliki otpor, niti se trudila mnogo da ugrozi gol Arizabalage, posao je bio lakši.

Ipak, poslednju reč imao je Mikel Riko, koji je u finišu utakmice učinio da pobeda bude još slađa, ubedljivija.

Atletik je sada nanizao i četvrtu pobedu zaredom, šestu u poslednjih sedam kola, čime je došao na prag direktnog plasmana u Ligu Evrope. Tačnije, sada je na poziciji koja vodi u poslednju rundu kvalifikacija za isto takmičenje, dok Viljareal ima bod više.

Eibar je slavio golovima u drugom poluvremenu, Kikea u 62. i Serhija Enrića u 66. minutu meča, tako da je ostao na osmom mestu sa 54 boda, sedam manje od Real Sosijedada na šestom mestu, poslednjem koje vodi u Evropu.

Leganesu je ovo bio četvrti poraz u poslednjih pet utakmica i sada ima 30 bodova, šest više od Sportinga iz Hihona, prvog tima iz zone ispadanja. Deportivo je 16. sa 32 boda.

Fudbaleri Eibara vratili su se na pobednički kolosek pošto su savladali Leganes rezultatom 2:0.

Mali klub iz Baskije tako je prekinuo seriju od tri utakmice bez trijumfa, u kojim je osvojen tek jedan bod, dok je Leganes i dalje ostao prvi tim iznad crte, sa šest bodova više u odnosu na Hihon.

Više od sat vremena bilo je potrebno Eibaru da na svojoj Ipurui stigne do prvog gola. A kada je Kike pronašao put do mete, odmah za njim pogodio je i Serhio Enrih, što je bilo dovoljno da se stigne do nova tri boda.

Eibar je tako definitivno obezbedio mesto u sredini tabele dok Leganes, teoretski, čeka još muka u poslednja tri kola.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola. Granada i Osasuna su već ispali iz Primere.

Ranije , Osasuna i Deportivo su odigrali 2:2, dok je Alaves u gostima posle preokreta pobedio Betis sa 4:1.