БЛ: Хофенхајм у 90' прескочио Дортмунд!

Фудбалери Хофенхајма савладали су на свом терену екипу Ајнтрахта у мечу 31. кола Бундеслиге – 1:0. (0:0).  Лудница у Хофенхајму! Хибнер у 90. погодио за Лигу шампиона! Велики дан за један "мали" клуб!

Фудбал 01.05.2017 | 08:45
Победу домаћинима донео је Хубнер у 90. минуту меча.

Овим тријумфом Хофенхајм је прескочиоБорусију Дортмунд на табели и сада заузимају треће место на табели.

Могли су гости да поведу у 82. минуту, али најбољу шансу за Ајнтрахт није искористио Харис Шеферовић.

Српски фудбалер Мијат Гаћиновић био је на клупи клуба из Франкфурта.

Фудбалери Хофенхајма направили су чудо и следеће сезоне играће барем у плеј-офу Лиге шампиона! Екипа Јулијана Нагелсмана савладала је на свом терену Ајнтрахт из Франкфурта са 1:0 и три кола пре краја има чак 12 бодова више од петопласиране Херте.

Није то била претерано интересантна утакмица у првом полувремену, мада је Хофенхајм био тим који је више имао лопту у ногама и атаковао на противнички гол.

И када су већ сви мислили да нема ништа од победе, односно да ће видети меч без голова, на сцену је ступио Бењамин Хибнер.

Сјајно је скочио после корнера и закуцао лопту у мрежу.

Какав дан за навијаче Аугзбурга! Дочекали су најубедљивију победу у клупској историји у Бундеслиги и то против тима који никада није испао из елитног такмичења. Баварски клуб је прегазио Хамбург са 4:0 у мечу 31. кола Бундеслиге.

И још једна добра ствар за навијаче Аугзбурга, био је ово тријумф над директним конкурентом у борби за опстанак у Бундеслиги, а Хамбург је остао на 16. месту на табели.

А посебно расположен за игру данас је био ветеран Халил Алтинтоп који је два пута затресао противничку мрежу. Урадио је то у 28. и у 42. минуту.

Филип Макс је 15 минута пре краја утакмице повисио на 3:0, а потом је асистирао Раулу Бобадиљи за коначан резултат.