BL: Hofenhajm u 90' preskočio Dortmund!

Fudbaleri Hofenhajma savladali su na svom terenu ekipu Ajntrahta u meču 31. kola Bundeslige – 1:0. (0:0).  Ludnica u Hofenhajmu! Hibner u 90. pogodio za Ligu šampiona! Veliki dan za jedan "mali" klub!

Fudbal 01.05.2017 | 08:45
Pobedu domaćinima doneo je Hubner u 90. minutu meča.

Ovim trijumfom Hofenhajm je preskočioBorusiju Dortmund na tabeli i sada zauzimaju treće mesto na tabeli.

Mogli su gosti da povedu u 82. minutu, ali najbolju šansu za Ajntraht nije iskoristio Haris Šeferović.

Srpski fudbaler Mijat Gaćinović bio je na klupi kluba iz Frankfurta.

Fudbaleri Hofenhajma napravili su čudo i sledeće sezone igraće barem u plej-ofu Lige šampiona! Ekipa Julijana Nagelsmana savladala je na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 1:0 i tri kola pre kraja ima čak 12 bodova više od petoplasirane Herte.

Nije to bila preterano interesantna utakmica u prvom poluvremenu, mada je Hofenhajm bio tim koji je više imao loptu u nogama i atakovao na protivnički gol.

I kada su već svi mislili da nema ništa od pobede, odnosno da će videti meč bez golova, na scenu je stupio Benjamin Hibner.

Sjajno je skočio posle kornera i zakucao loptu u mrežu.

Kakav dan za navijače Augzburga! Dočekali su najubedljiviju pobedu u klupskoj istoriji u Bundesligi i to protiv tima koji nikada nije ispao iz elitnog takmičenja. Bavarski klub je pregazio Hamburg sa 4:0 u meču 31. kola Bundeslige.

I još jedna dobra stvar za navijače Augzburga, bio je ovo trijumf nad direktnim konkurentom u borbi za opstanak u Bundesligi, a Hamburg je ostao na 16. mestu na tabeli.

A posebno raspoložen za igru danas je bio veteran Halil Altintop koji je dva puta zatresao protivničku mrežu. Uradio je to u 28. i u 42. minutu.

Filip Maks je 15 minuta pre kraja utakmice povisio na 3:0, a potom je asistirao Raulu Bobadilji za konačan rezultat.