БЛ: Реми Волфсбурга, побједе гостију и Инголштата!

Прве суботње мечеве 29. кола немачке Бундеслиге обележиле су победе гостујућих тимова. Фудбалери Волфсбурга одиграли су нерешено са Мајнцом 1:1 на свом терену у 29. колу немачке Бундеслиге.

Фудбал 10.04.2016 | 09:40

Најубедљивији је био Бајерн, победивши Штутгарт на Мерцедес Бенц арени са 3:1.

Аугзбург је са 2:1 савладао Вердер и тако изашао из зоне испадања, а истим резултатом славио је и Дармштат против Хамбургера.

Хофенхајм је са 2:0 савладао Ајнтрахт, а једини домаћи тим који је остварио победу био је Инголштат, који је сва три бода са Борусијом Менхенгладбах освојио у последња два минута, па је ривалу закомпловао борбу за место које води у Лигу шампиона.

Екипа Пепа Гвардиоле везала је четврту победу и сада на првом месту има 75 бодова, осам мање од Борусије Дортмунд која у недељу игра дерби Рура са Шалкеом.

Бајерн је повео аутоголом у 31. минуту. Када је Рибери центрирао ка противничком петерцу, Нидермајер хтео је да пресече лопту испред Левандовског, али је она завршила у голу Штутгарта.

На 2:0 повисио је Алаба у 52. Бернат је шутирао са око 17 метара, један противнички фудблаер испуцао је лопту, а она је поново стигла до шпанског фудбалера, који главом додаје Алаби, а он тресе мрежу.

Девет минута касније домаћи су смањили заостатак. После слободног ударца са велике удаљености лопта је у казненом простору стигла до Дидавија, он је пао у покушају да је прихвати, поред њега нашао се Левандовски који је неспретно реаговао, а фудбалер Штутгарта је, у полулежећем положају савладао Нојера.

Два минута пре краја Коста је повисио на 3:1 сјајним голом са преко 20 метара, што је био и коначан резултат меча.

Српски гуфбалер Филип Костић одиграо је цео меч за Штутгарт.

После победе над Реалом у Лиги шампиона, Волфсбург није успео да победи једног од главних ривала у борби за европска такмичења.

Волфсбург је повео 53. минуту преко Ширлеа, када му је лопту протурио Енрике, а Немац изашао пред голмана и био прецизан. Само 13 минута касније постављен је коначан резултат. Бел је послао дугу лопту ка Сампеиру, противнички играч није успео да га заустави за 1:1.

Волфсбург ни четврти меч у низу није остварио победу, налази се на осмом месту са 39 бодова, док је Мајнц шести са 45.