BL: Remi Volfsburga, pobjede gostiju i Ingolštata!

Prve subotnje mečeve 29. kola nemačke Bundeslige obeležile su pobede gostujućih timova. Fudbaleri Volfsburga odigrali su nerešeno sa Majncom 1:1 na svom terenu u 29. kolu nemačke Bundeslige.

Fudbal 10.04.2016 | 09:40

Najubedljiviji je bio Bajern, pobedivši Štutgart na Mercedes Benc areni sa 3:1.

Augzburg je sa 2:1 savladao Verder i tako izašao iz zone ispadanja, a istim rezultatom slavio je i Darmštat protiv Hamburgera.

Hofenhajm je sa 2:0 savladao Ajntraht, a jedini domaći tim koji je ostvario pobedu bio je Ingolštat, koji je sva tri boda sa Borusijom Menhengladbah osvojio u poslednja dva minuta, pa je rivalu zakomplovao borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Ekipa Pepa Gvardiole vezala je četvrtu pobedu i sada na prvom mestu ima 75 bodova, osam manje od Borusije Dortmund koja u nedelju igra derbi Rura sa Šalkeom.

Bajern je poveo autogolom u 31. minutu. Kada je Riberi centrirao ka protivničkom petercu, Nidermajer hteo je da preseče loptu ispred Levandovskog, ali je ona završila u golu Štutgarta.

Na 2:0 povisio je Alaba u 52. Bernat je šutirao sa oko 17 metara, jedan protivnički fudblaer ispucao je loptu, a ona je ponovo stigla do španskog fudbalera, koji glavom dodaje Alabi, a on trese mrežu.

Devet minuta kasnije domaći su smanjili zaostatak. Posle slobodnog udarca sa velike udaljenosti lopta je u kaznenom prostoru stigla do Didavija, on je pao u pokušaju da je prihvati, pored njega našao se Levandovski koji je nespretno reagovao, a fudbaler Štutgarta je, u poluležećem položaju savladao Nojera.

Dva minuta pre kraja Kosta je povisio na 3:1 sjajnim golom sa preko 20 metara, što je bio i konačan rezultat meča.

Srpski gufbaler Filip Kostić odigrao je ceo meč za Štutgart.

Posle pobede nad Realom u Ligi šampiona, Volfsburg nije uspeo da pobedi jednog od glavnih rivala u borbi za evropska takmičenja.

Volfsburg je poveo 53. minutu preko Širlea, kada mu je loptu proturio Enrike, a Nemac izašao pred golmana i bio precizan. Samo 13 minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Bel je poslao dugu loptu ka Sampeiru, protivnički igrač nije uspeo da ga zaustavi za 1:1.

Volfsburg ni četvrti meč u nizu nije ostvario pobedu, nalazi se na osmom mestu sa 39 bodova, dok je Majnc šesti sa 45.