БЛ: Борусија нападала, Шалке побиједио!

Домаћин сурово казнио госте за промашаје и преузео им четврту позицију на табели Бундеслиге.

Фудбал 18.03.2016 | 23:45

Узбудљиву премијеру 27. кола Бундеслиге одиграли су Шалке и Борусија Менхенгладбах у Гелзенкирхену, а домаћин је славио 2:1 и потврдио да је Велтинс Арена њихова тврђава ове сезоне.

Гости су помало и незаслужено поражени, јер су од почетка нападали, али и промашивали, што их је на крају скупо коштало.

Пред 62.000 гледалаца Шалке је одолевао нападима ривала, првенствено захваљујући одличном голману Ферману, а онда немилосрдном егзекуцијом стигао до шесте везане победе на својој Велтинс Арени.

Одличну атмосферу на стадиону у Гелзенхирхену умало је покварио Рафаел у 9. минуту, а шест минута касније нову шансу за госте промашио је Азар, тачније, Ферман је био сигуран на голу.

И голман гостију, Соме, се истакао у 24. минуту, када је крајњим напором спречио да лопта после центаршута заврши у мрежи.

Уследила је нова офанзива Борусије, међутим, ово није било Рафаелово вече, али ни Штидла, који је био непрецизан у 37. минуту, а потом у 43. минуту промашио стопостотну прилику. Одлично је испратио центаршут Елведија са леве стране, али је Ферман одбранио његов шут са само пет метара.

За све промашаје из првих 45 минута Борусија је сурово кажњена у наставку.

Хинтерегер – Кристијансен – Хинтерегер – ГОООЛ!

Ово није била акција фудбалера Борусије Менхенгладбах у 69. минуту, већ се лопта као у флиперу пред њиховим голом одбијала од ноге дефанзиваца гостију и на крају завршила у мрежи за вођство Шалкеа 1:0.

Десет минута касније Борусија је коначно стигла до поготка. Штопер Кристијансен повукао је лопту са центра, одиграо дупли пас, а затим у маниру расног стрелца послао лопту у мрежу за изједначење и свој трећи гол ове сезоне.

Радост гостију трајала је само четири минута, а онда је Шалке потврдио да се петком слави у Гелзенкирхену. У последњих 13 мечева које су одиграли петком, Шалке је 12 пута славио и једном ремизирао, а до нове победе стигао је у 83. минуту после још једне контре и још једне грешке гостујуће одбране.

Чак тројица дефанзиваца Борусије испала су на левом боку, лопта је дошла до Горецке који је шутирао, а онда је закачила капитена Џаку и завршила у мрежи Сомеовог гола - 2:1.

Шалке се до краја грчевито бранио, Борусија је у 89. минуту погодила и стативу, али није успела да избегне пораз којим је препустила четврто мјесто на табели управо Шалкеу.