BL: Borusija napadala, Šalke pobijedio!

Domaćin surovo kaznio goste za promašaje i preuzeo im četvrtu poziciju na tabeli Bundeslige.

Fudbal 18.03.2016 | 23:45

Uzbudljivu premijeru 27. kola Bundeslige odigrali su Šalke i Borusija Menhengladbah u Gelzenkirhenu, a domaćin je slavio 2:1 i potvrdio da je Veltins Arena njihova tvrđava ove sezone.

Gosti su pomalo i nezasluženo poraženi, jer su od početka napadali, ali i promašivali, što ih je na kraju skupo koštalo.

Pred 62.000 gledalaca Šalke je odolevao napadima rivala, prvenstveno zahvaljujući odličnom golmanu Fermanu, a onda nemilosrdnom egzekucijom stigao do šeste vezane pobede na svojoj Veltins Areni.

Odličnu atmosferu na stadionu u Gelzenhirhenu umalo je pokvario Rafael u 9. minutu, a šest minuta kasnije novu šansu za goste promašio je Azar, tačnije, Ferman je bio siguran na golu.

I golman gostiju, Some, se istakao u 24. minutu, kada je krajnjim naporom sprečio da lopta posle centaršuta završi u mreži.

Usledila je nova ofanziva Borusije, međutim, ovo nije bilo Rafaelovo veče, ali ni Štidla, koji je bio neprecizan u 37. minutu, a potom u 43. minutu promašio stopostotnu priliku. Odlično je ispratio centaršut Elvedija sa leve strane, ali je Ferman odbranio njegov šut sa samo pet metara.

Za sve promašaje iz prvih 45 minuta Borusija je surovo kažnjena u nastavku.

Hintereger – Kristijansen – Hintereger – GOOOL!

Ovo nije bila akcija fudbalera Borusije Menhengladbah u 69. minutu, već se lopta kao u fliperu pred njihovim golom odbijala od noge defanzivaca gostiju i na kraju završila u mreži za vođstvo Šalkea 1:0.

Deset minuta kasnije Borusija je konačno stigla do pogotka. Štoper Kristijansen povukao je loptu sa centra, odigrao dupli pas, a zatim u maniru rasnog strelca poslao loptu u mrežu za izjednačenje i svoj treći gol ove sezone.

Radost gostiju trajala je samo četiri minuta, a onda je Šalke potvrdio da se petkom slavi u Gelzenkirhenu. U poslednjih 13 mečeva koje su odigrali petkom, Šalke je 12 puta slavio i jednom remizirao, a do nove pobede stigao je u 83. minutu posle još jedne kontre i još jedne greške gostujuće odbrane.

Čak trojica defanzivaca Borusije ispala su na levom boku, lopta je došla do Gorecke koji je šutirao, a onda je zakačila kapitena Džaku i završila u mreži Someovog gola - 2:1.

Šalke se do kraja grčevito branio, Borusija je u 89. minutu pogodila i stativu, ali nije uspela da izbegne poraz kojim je prepustila četvrto mjesto na tabeli upravo Šalkeu.