ШПА: Еибар у Мадриду до бода у 87. минуту!

Фудбалери Хетафеа и Еибара ремизирали су 1:1 у првом мечу 30. кола шпанске Примере.

Фудбал 18.03.2016 | 23:30

Како Ариц Адуриц, тако и Борха Бастон. Феноменални нападач Еибара вечерас је стигао колегу из Атлетик Билбаа на листи најбољих голгетера Примере рођених у Шпанији, сад су обојица на коти 17, а тим да је овај последњи 23-годишњег нападача од изузетне вредности за његов тим, јер је вредан бода на стадиону Алфонсо Перез - 1:1.

Борха Бастон је три минута пре краја уводне утакмице 30. кола Примере на ефектан начин, петом, реаговао на убацивање Јапанца Такашија Јануија и госте довео до другог узастопног ремија, а Хетафе оставио без победе која се чинила извесном пошто је још у седмом минуту Алваро Веласкез на додавање Пабла Сарабије постига гол.

За Хетафе, који на тријумф чека од 17. јануара, до 61. минута је играо српски нападач Стефан Шћеповић.

Оба тима су наставила дуге серије без победе, Хетафе није славио већ десет кола, а Еибар шест, односно десет у последњих 11 утакмица.

Међутим, док је Еибар на 11 бодова од зоне испадања, одмах иза екипа које ће играти у Европи, Хетафе је на бод од опасне зоне, уз меч више од конкурената Рајо Ваљекана, Гранаде, те четири од Спортинга и Левантеа који деле последње две позиције.

Еибар у следећем колу гостује Виљареалу који се бори за Лигу шампиона, док Хетафе гостује управо директном ривалу у борби за опстанак, комшијама из предграђа Мадрида Рајо Ваљекану.