ŠPA: Eibar u Madridu do boda u 87. minutu!

Fudbaleri Hetafea i Eibara remizirali su 1:1 u prvom meču 30. kola španske Primere.

Fudbal 18.03.2016 | 23:30

Kako Aric Aduric, tako i Borha Baston. Fenomenalni napadač Eibara večeras je stigao kolegu iz Atletik Bilbaa na listi najboljih golgetera Primere rođenih u Španiji, sad su obojica na koti 17, a tim da je ovaj poslednji 23-godišnjeg napadača od izuzetne vrednosti za njegov tim, jer je vredan boda na stadionu Alfonso Perez - 1:1.

Borha Baston je tri minuta pre kraja uvodne utakmice 30. kola Primere na efektan način, petom, reagovao na ubacivanje Japanca Takašija Januija i goste doveo do drugog uzastopnog remija, a Hetafe ostavio bez pobede koja se činila izvesnom pošto je još u sedmom minutu Alvaro Velaskez na dodavanje Pabla Sarabije postiga gol.

Za Hetafe, koji na trijumf čeka od 17. januara, do 61. minuta je igrao srpski napadač Stefan Šćepović.

Oba tima su nastavila duge serije bez pobede, Hetafe nije slavio već deset kola, a Eibar šest, odnosno deset u poslednjih 11 utakmica.

Međutim, dok je Eibar na 11 bodova od zone ispadanja, odmah iza ekipa koje će igrati u Evropi, Hetafe je na bod od opasne zone, uz meč više od konkurenata Rajo Valjekana, Granade, te četiri od Sportinga i Levantea koji dele poslednje dve pozicije.

Eibar u sledećem kolu gostuje Viljarealu koji se bori za Ligu šampiona, dok Hetafe gostuje upravo direktnom rivalu u borbi za opstanak, komšijama iz predgrađa Madrida Rajo Valjekanu.