Јанковић кренуо побједом на клупи Мехелена

Српски тренер Александар Јанковић дебитовао је на клупи Мехелена победом, у првом колу Жупиле лиге савладан је Генк са 3:1.

Фудбал 27.07.2014 | 18:55

Екипа за коју наступају и тројица српских фудбалера, Милош Косановић, Иван Обрадовић и Далибор Веселиновић остварила је победу иако је противник први стигао до вођства.

Прилику да дебитује за Генк није добио доскорашњи фудбалер Војводине Сергеј Милинковић-Савић, одлуком тренера Емилија Ферере преседео је целу утакмицу на клупи.

Са друге стране, Јанковић је од почетка меча пружио прилику Обрадовићу и Косановићу, док је Веселиновић у 71. минуту добио прилику уместо стрелца другог гола Нилса Адесање.

Стрелци за Мехелен били су и Софијан Хани и Глен Клаес, док је једини погодак за Генк постигао Калим Хајланд већ у седмом минуту, али је своју партију покварио са два жута картона, први је добио у 43, а други већ у 53.