Janković krenuo pobjedom na klupi Mehelena

Srpski trener Aleksandar Janković debitovao je na klupi Mehelena pobedom, u prvom kolu Župile lige savladan je Genk sa 3:1.

Fudbal 27.07.2014 | 18:55

Ekipa za koju nastupaju i trojica srpskih fudbalera, Miloš Kosanović, Ivan Obradović i Dalibor Veselinović ostvarila je pobedu iako je protivnik prvi stigao do vođstva.

Priliku da debituje za Genk nije dobio doskorašnji fudbaler Vojvodine Sergej Milinković-Savić, odlukom trenera Emilija Ferere presedeo je celu utakmicu na klupi.

Sa druge strane, Janković je od početka meča pružio priliku Obradoviću i Kosanoviću, dok je Veselinović u 71. minutu dobio priliku umesto strelca drugog gola Nilsa Adesanje.

Strelci za Mehelen bili su i Sofijan Hani i Glen Klaes, dok je jedini pogodak za Genk postigao Kalim Hajland već u sedmom minutu, ali je svoju partiju pokvario sa dva žuta kartona, prvi je dobio u 43, a drugi već u 53.