Neviđeni poraz Zvezde, izgubili šansu za Top 8

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 28. kola Evrolige od Panatinaikosa u Atini rezultatom 75:66 (9:17, 20:25, 23:13, 23:11).

Sport 10.03.2023 | 22:24

Crveno-beli su ovim porazom šanse za Top 8 sveli na minimum minimuma jer sada imaju 12 pobeda i 16 poraza i tri pobede manje od osmog mesta. Panatinaikos je dobio devetu utakmicu u Evroligi.

Petrušev i Nedović su postigli po 12 poena, Dobrić osam, a Vildoza 7.

Ovo je bila najgora utakmica Fakunda Kampaca u Zvezdi. Uputio je samo dva šuta ka košu i oba je promašio. Imao je po četiri asistencije i izgubljene lopte i minus indeks korisnosti.

U domaćem timu Papajanis je postigao 17 poena, Vilijams 13, a Tomas 11.

Bila je ovo utakmica sa dva lica Crvene zvezde. Ivanović je trojkom u 21. minutu doneo Zvezdi plus 16 (45:29) i činilo se da će Zvezda lagano, kao što je to bilo u prvih 20 minuta, privesti meč kraju.

Istih 16 poena viška Zvezda je imala i u 25. minutu kada je Petrušev bio precizan za 53:37.

Međutim, sredinom četvrtine je nastao veliki preokret. Panatinaikos je napravio seriju 22:2. Zvezda punih 10 minuta nije postigla koš iz igre, pa je domaći tim prešao u vođstvo i na kraju zabeležio i ubedljiv trijumf.

Panatinaikos je prvi put poveo u 31. minutu i do kraja čvrsto držao prednost.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Barseloni, a pre toga u ponedeljak gostuje Partizanu u ABA ligi.

(Kurir) Foto:Starsport