ABA: FMP slavio u Zagrebu za maksimalnih 3/3!

Košarkaši FMP pobedili su Cibonu u Zagrebu 81:63, u trećem kolu ABA lige.  FMP protutnjao "Draženovim domom": Nova pobeda, opet dvocifrenom razlikom! Tim iz Železnika ostaće na vrhu tabele ABA lige sa skorom 3-0, dok će Cibona bar još nedelju dana čekati na prvi trijumf.

Košarka 18.10.2019 | 20:52
Izabranici Vladimira Jovanovića nastavili su sa sjajnim partijama i posle tri odigrana meča imaju maksimalan učinak.

Gosti iz Železnika utakmicu su prelomili u poslednjoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 24:12.

Novu odličnu partiju odigrao je Aleksa Radanov, koji briljira za "pantere". Radanov je za 33 minuta na terenu ostvario učinak od 13 poena i devet skokova, što mu je donelo 20 indeksnih poena.

Radanov treću utakmicu zaredom ima indeks dvadeset ili više i za sada je jedan od najboljih igrača u regionalnom takmičenju.

Mladog košarkaša pratili su Domen Rit sa 19 poena, Mladen Jeremić sa 15, dok je Stefan Pot imao deset.

Kod domaćih igrača bolji od ostalih bio je Mate Vučić sa osam poena i sedam skokova.

Posle Krke u Novom Mestu (+10) i Mega Bemaxa u Železniku (+19), izabranici Vladimira Jovanovića ostvarili su još jednu, treću sigurnu pobedu u regionalnoj ligi 2019/20!

Cibona je želela da na svom parketu dođe do prvih bodova, ali furiozna igra "pantera" u trećoj četvrtini - nakon početne serije Zagrepčana od 7:0 - definitivno je usmerila tok ove utakmice u pravcu pobede gostiju.

Cibona - FMP 63:81 (16:16, 14:17, 21:24, 12:24)!

"Panteri" su razliku u odnosu na prvaka ABA iz 2014. godine napravili šutom za tri poena 8/18 (Cibona samo 3/14) i manje lošom realizacijom slobodnih bacanja.

FMP je "penale" šutirao 9/16, što nikako nije dobro, ali je mnogo bolje od 10/22 domaćih košarkaša u ovoj utakmici.

Zanimljivo je da je najviše problema sa bacanjima, pored centra Krešimira Ljubičića (2/6), imao novi plejmejker Cibone, slovenački reprezentativac Matic Rebec, prošle sezone igrač FMP. On je sa linije bacanja bio ispod granice od 50 odsto uspešnosti - 3/8.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Duop Rit sa 19 (9sk), Marko Jeremić sa 15 (trojke 4/5) i Aleksa Radanov sa 13 (9sk), dok je kod "cibosa" samo jedan igrač imao dvocifren napadački učinak, i to jedva.

Ivan Novačić ubacio je 10 poena, a Mate Vucić i Filip Bundović po osam.

Cibona je "minus tri" sa poluvremena (30:33) u trećoj deonici brzo pretvorila u vođstvo od 37:33.

Par minuta kasnije bilo je 42:39, ali u 30. minutu 49:57, nakon što su Rit, Radanov i Jeremić ubacili četiri trojke i zadali domaćinu udarac od koga nije uspeo da se oporavi.

FMP (skor 3-0) će meč 4. kola igrati tek u ponedeljak 28. oktobra, na svom terenu protiv Igokee, dok Cibona (0-3) narednog petka gostuje u Zadru, što će biti utakmica od velikog značaja u borbi za opstanak.

Izvor: B92/mondo.rs