АБА: ФМП славио у Загребу за максималних 3/3!

Кошаркаши ФМП победили су Цибону у Загребу 81:63, у трећем колу АБА лиге.  ФМП протутњао "Драженовим домом": Нова победа, опет двоцифреном разликом! Тим из Железника остаће на врху табеле АБА лиге са скором 3-0, док ће Цибона бар још недељу дана чекати на први тријумф.

Кошарка 18.10.2019 | 20:52
Изабраници Владимира Јовановића наставили су са сјајним партијама и после три одиграна меча имају максималан учинак.

Гости из Железника утакмицу су преломили у последњој четвртини, коју су добили резултатом 24:12.

Нову одличну партију одиграо је Алекса Раданов, који бриљира за "пантере". Раданов је за 33 минута на терену остварио учинак од 13 поена и девет скокова, што му је донело 20 индексних поена.

Раданов трећу утакмицу заредом има индекс двадесет или више и за сада је један од најбољих играча у регионалном такмичењу.

Младог кошаркаша пратили су Домен Рит са 19 поена, Младен Јеремић са 15, док је Стефан Пот имао десет.

Код домаћих играча бољи од осталих био је Мате Вучић са осам поена и седам скокова.

После Крке у Новом Месту (+10) и Мега Бемаxа у Железнику (+19), изабраници Владимира Јовановића остварили су још једну, трећу сигурну победу у регионалној лиги 2019/20!

Цибона је желела да на свом паркету дође до првих бодова, али фуриозна игра "пантера" у трећој четвртини - након почетне серије Загрепчана од 7:0 - дефинитивно је усмерила ток ове утакмице у правцу победе гостију.

Цибона - ФМП 63:81 (16:16, 14:17, 21:24, 12:24)!

"Пантери" су разлику у односу на првака АБА из 2014. године направили шутом за три поена 8/18 (Цибона само 3/14) и мање лошом реализацијом слободних бацања.

ФМП је "пенале" шутирао 9/16, што никако није добро, али је много боље од 10/22 домаћих кошаркаша у овој утакмици.

Занимљиво је да је највише проблема са бацањима, поред центра Крешимира Љубичића (2/6), имао нови плејмејкер Цибоне, словеначки репрезентативац Матиц Ребец, прошле сезоне играч ФМП. Он је са линије бацања био испод границе од 50 одсто успешности - 3/8.

Најефикаснији у победничком табору били су Дуоп Рит са 19 (9ск), Марко Јеремић са 15 (тројке 4/5) и Алекса Раданов са 13 (9ск), док је код "цибоса" само један играч имао двоцифрен нападачки учинак, и то једва.

Иван Новачић убацио је 10 поена, а Мате Вуцић и Филип Бундовић по осам.

Цибона је "минус три" са полувремена (30:33) у трећој деоници брзо претворила у вођство од 37:33.

Пар минута касније било је 42:39, али у 30. минуту 49:57, након што су Рит, Раданов и Јеремић убацили четири тројке и задали домаћину ударац од кога није успео да се опорави.

ФМП (скор 3-0) ће меч 4. кола играти тек у понедељак 28. октобра, на свом терену против Игокее, док Цибона (0-3) наредног петка гостује у Задру, што ће бити утакмица од великог значаја у борби за опстанак.

Извор: Б92/мондо.рс