ŠPA: Eibar ''zgazio'' Granadu za kraj kola!

Fudbaleri Eibara ubedljivo su pobedili na svom terenu Granadu sa 5:1 u poslednjoj utakmici 20. kola Primere.

Fudbal 19.01.2016 | 11:20

Pred oko 4.000 gledalaca, domaći tim je praktično sve vreme kontrolisao rezultat, a Granada je jedino uspela da ublaži poraz preko Juisefa El Arabija u 65. mnutu.

Junaci trijumfa Eibara bili su Serhi Enrih i Borha Baston, dok je jedini preostali gol postigao Takaši Inui.

Inui je doveo Eibar u vođstvo u 35. minutu, a samo tri minuta kasnije Enrih je udvostručio vođstvo. El Arabi je dao nade gostima u 65. minutu, ali su već u 68. minutu rešene sve dileme drugim golom Enriha. Baston je potom samo potvrdio trijumf Eibara golovima u 74. i 78. minutu.

Eibar sada ima 33 bodova na šestom mestu tabele, 14 manje od vodećeg Atletika, dok je Granada na 17. poziciji sa 17 bodova, jednim više od Rajo Valjekana, koji je prvi ispod crte u zoni ispadanja.