PL: Vilijams odveo Svonsi iz opasne zone

Fudbaleri Svonsija pobedili su Votford sa 1:0 u poslednjoj utakmici 22. kola Premijer lige pred preko 20.000 navijača na “Libertiju”.

Fudbal 19.01.2016 | 11:00

Trijumf velškom klubu doneo je Ešli Vilijams golom u 27. minutu na asistenciju Kija Sung-Jonga.

Svonsi je tako došao do pete pobede ove sezone i pobegao iz opasna zone, pošto sada ima 22 boda na 17. mestu, jedan više od Njukasla, koji je prvi ispod crte.

Votford je, s druge strane, ostao na 12. poziciji sa 29 bodova, 15 manje od vodećeg Arsenala i drugoplasiranog Lestera.

Domaći tim je imao veći posed lopte u duelu sa Votfordom, a ispostavilo se da je susret rešen već u prvih pola sata igre. U 27. minutu je Sung-Jong poslao sjajan centaršut, skoro iz kornera, a Vilijams ga je odlično ispratio i glavom poslao loptu u desni ugao, pravo pored golmana gostiju.