JSL: Očajni Partizan, Čuka sve bliže!

U 17. kolu Superlige Partizan i Radnički iz Niša podelili bodove u Humskoj. Crno-beli loši. Sumnjiva situacija na štetu domaćina u 72. minutu.

Fudbal 28.02.2015 | 20:40

Partizan ni u drugom meču od početka prolećnog dela sezone nije uspeo da pobedi. I ponovo na svom terenu, pred svojom publikom!

Crno-beli odigrali su "mršavih" 0:0 sa Radničkim iz Niša, koji je posle Crvene zvezde i drugog velikog rivala iz Beograda, u samo dva kola, ostavio samo na osvojenom bodu.

Lider Superlige više nije ni zaslužio!

"Ništa nismo ispoštovali od dogovora iz svlačionice, bolje nismo zaslužili", složio se sa opštim mišljenjem posle utakmice Zvonko Varga, asistent prvog trenera Marka Nikolića, kome zbog suspenzije ni protiv Radničkog nije bilo dozvoljeno da sedi na klupi.

Čini se da se u Humskoj od kraja decembra, od momenta kada je nova uprava bez razloga želela da smeni šefa stručnog štaba, nakupilo mnogo loše energije. Negativni događaji su se ređali, a sve se prenelo na teren.

Grupa koja je odlično izgurala prvi deo sezone očigledno je ostala bez atmosfere, snage da se izoluje i odupre nevoljama u klubu. Posle odlaska Danka Lazovića i Petra Škuletića ni ona ne diše istim plućima. I sam Nikolić je isticao više puta da mu je Lazović bio "desna ruka", vođa koji je uvek imao rešenje za vruće glave mlađih saigrača kada im nije išlo.

Nisu pomogli ni Grobari na treningu u četvrtak. Nisu pomogle ni oštre reči besnog kapitena Saše Ilića upućene saigračima u svlačionici posle meča sa Voždovcem.

Kritike kao da nisu imale nikakav uticaj na crno-bele.

Bili su očajni u subotu uveče protiv Meraklija. Bez prave ideje u napadu. Bez akcije koja podiže publiku na noge i sa prilikama kao posledica loše reakcije protivnika, a ne tačnog pasa i lepih kombinacija.

Ni to nisu znali da materijalizuju. Ovaj put odbrana je izdržala, ali je napad potpuno zatajio.

Partizan je "večitom" rivalu pružio novu šansu. Zvezda prvu, prošle nedelje, nije iskoristio. Pristalice crno-belih sada se više nadaju u to da "komšije" nisu sposobne da stignu Partizan, nego da njihov tim može dobrom igrom da iznese prvenstvo do kraja.

Ali, sada se pitaju i Čukarički i Vojvodina!

Partizan u narednom kolu prvi put ovog proleća izlazi iz Beograda. Crno-beli veruju da će pobedu konačno ostvariti u Novom Sadu protiv Donjeg Srema. Sa plus četiri, šest, sedam, videćemo...

Voša konačno slavila na svom terenu, ali tome nije imao ko da se raduje. Rad osvojio šest bodova sa dva gola u dva kola.

Fudbaleri Vojvodine, u jednom trenutku lideri Superlige, pobedili su prvi put na "Karađorđu" od 25. oktobra prošle godine!

Vošini klinci uspeli su u razmaku od tri minuta, sredinom drugog poluvremena, da "otvore" odbranu Mladosti iz Lučana i povedu ostatak ekipe ka prvom slavlju kod kuće posle poraza od Donjeg Srema (2:3) i Čukaričkog (1:2).

Pred jedva 1.000 ljudi u Novom Sadu, u meču 17. kola Jelen Superlige: Vojvodina - Mladost 2:1 (2:1).

Golove za crveno-bele postigli su Mijat Gaćinović u 60. i Mirko Ivanić u 63. minutu, pre nego što je Vladimir Golemić sa bele tačke u 75. minutu doneo nadu Lučancima u preokret, koji se nije dogodio, jer je tim "Džimija" Marića bio u konstantnoj ofanzivi u finišu utakmice.

Gaćinoviću je za prvi gol asistirao 18-godišnji Luka Luković, a potom je 20-godišnji Gaćinović dodao ključan pas do godinu dana starijeg Ivanića za brzih 2:0.

Fudbaleri Rada osvojili su maksimalnih šest bodova u prva dva prolećna kola sa svega dva postignuta gola!

Posle "minimalca" na Banjici u meču sa Novim Pazarom (1:0), "minimalac" i kraj Morave, u Čačku: Borac - Rad 0:1 (0:1).

Jedini gol pred 1.250 navijača postigao je Nemanja Mihajlović, koji je u 32. minutu surovo kaznio grešku defanzivca "zebri" Nikole Boranijaševića.

Fudbaleri Spartaka pobedili su prvi put od 29. septembra!

Posle pet remija i četiri poraza, plavo-beli su u Subotici po kiši i pred malo ljudi uspeli da savladaju takođe plavo-bele, fudbalere OFK Beograda. Bilo je 1:0 i to golom 19-godišnjeg Đorđa Ivanovića, u 16. minutu, momka koji je ovog popodneva debitovao pred subotičkom publikom.

OFK Beograd ima samo jednu superligašku pobedu od 4. oktobra, kada je na "Karaburmi" savladao Mladost iz Lučana.

Napredak je prvi put u Superligi, a tek drugi put računajući i duele u Prvoj ligi Srbije, uspeo da pobedi Radnički iz Kragujevca kod kuće.

Treću pobedu u poslednja četiri kola, nedelju dana posle minimalnog poraza od Čukaričkog u Beogradu, "čarapanima" je doneo debitant pred domaćom publikom, Hrvat Tomislav Ivičić: Napredak - Radnički 1923 1:0!

Ivičić, 27-godišnji napadač koji je stigao iz Rudeša, iskoristio je grešku golmana gostiju, kapitena Žarka Trifunovića i u 26. minutu vratio loptu u nebranjenu mrežu za radost domaće publike.

A, na Voždovcu, pobeda gostiju i to preko čoveka koji će za 25 dana napuniti 38 godina.

Darko Spalević dao je treći gol ove sezone i doneo zlata vredna tri boda Donjem Sremu u meču sa direktnim rivalom za opstanak, Voždovcem - 0:1.

Četiri od pet utakmica koje su počele u 13.30 završeno je rezultatom 1:0 ili 0:1.