ŠPA: Barsa bolja od prvaka, izašla iz krize!

Turbulentna nedelja Barselone završena je trijumfom Mesija i saigrača nad braniocem titule - Atletiko Madridom, 3:1!

Fudbal 12.01.2015 | 14:20

Kriza je prošlost - Nou Kamp se opet smeje!

Fudbaleri Barselone savladali su u nedelju uveče Atletiko Madrid i pobedom okončali nedelju za zaborav. Počela je Mesijevim nedolaskom na trening, nastavljena odlascima sportskog direktora Zubizarete i njegovog pomoćnika Karlesa Pujola, a završena velikim trijumfom.

BARSELONA - ATLETIKO MADRID 3:1 (2:0)

Golovima Nejmara i Suareza, Katalonci su u 35. minutu vodili 2:0. Mario Mandžukić smanjio je u 57. prednost pogotkom iz penala, a konačnih 3:1 postavio Lionel Mesi, u 87. Veliko slavlje Argentinca možda je bilo i simbolična poruka na pitanje hoće li otići iz kluba.

Trijumfom nad šampionom, Katalonci su se ponovo popeli na drugo mesto tabele i izvršili pritisak na Real, koji ima bod više i utakmicu manje. Atletiko će dočekati sledeće kolo sa zaostatkom od tri boda u odnosu na Barsu.

Ekipa Luisa Enrikea odigrala je odličnu utakmicu i prihvatala poklone koje joj je protivnička odbrana pružala. Dobar primer jednog od poklona je i gol kojim je Mesi postavio konačnih 3:1.

Dakle, narednih dana trebalo bi očekivati pozitivnije vesti i signale sa Nou Kampa, kao i žalbe Madriđana na rad sudije Maljenka. Tačno, dosudio je penal u njihovu korist zbog prilično blagog kontakta Mesija i Gameza, ali je utisak da je više oštetio goste.

Konkretno, nema dileme da je Argentinac primio loptu rukom u 35. minutu, neposredno pre nego što je asistirao Luisu Suarezu za 2:0. Utisak je da je arbitar morao da prekine igru i u tom momentu.

Pri rezultatu 2:1, trener Atletika Dijego Simeone uveo je na teren i povratnika Fernanda Toresa, ali mu to nije donelo rezultat. Veteran je proveo na terenu 25 minuta.

U sledećem kolu Primere, Barselona gostuje Deportivu 18. januara, dok će Atletiko istog dana igrati kod kuće protiv Granade.