ШПА: Барса боља од првака, изашла из кризе!

Турбулентна недеља Барселоне завршена је тријумфом Месија и саиграча над браниоцем титуле - Атлетико Мадридом, 3:1!

Фудбал 12.01.2015 | 14:20

Криза је прошлост - Ноу Камп се опет смеје!

Фудбалери Барселоне савладали су у недељу увече Атлетико Мадрид и победом окончали недељу за заборав. Почела је Месијевим недоласком на тренинг, настављена одласцима спортског директора Зубизарете и његовог помоћника Карлеса Пујола, а завршена великим тријумфом.

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО МАДРИД 3:1 (2:0)

Головима Нејмара и Суареза, Каталонци су у 35. минуту водили 2:0. Марио Манџукић смањио је у 57. предност поготком из пенала, а коначних 3:1 поставио Лионел Меси, у 87. Велико славље Аргентинца можда је било и симболична порука на питање хоће ли отићи из клуба.

Тријумфом над шампионом, Каталонци су се поново попели на друго место табеле и извршили притисак на Реал, који има бод више и утакмицу мање. Атлетико ће дочекати следеће коло са заостатком од три бода у односу на Барсу.

Екипа Луиса Енрикеа одиграла је одличну утакмицу и прихватала поклоне које јој је противничка одбрана пружала. Добар пример једног од поклона је и гол којим је Меси поставио коначних 3:1.

Дакле, наредних дана требало би очекивати позитивније вести и сигнале са Ноу Кампа, као и жалбе Мадриђана на рад судије Маљенка. Тачно, досудио је пенал у њихову корист због прилично благог контакта Месија и Гамеза, али је утисак да је више оштетио госте.

Конкретно, нема дилеме да је Аргентинац примио лопту руком у 35. минуту, непосредно пре него што је асистирао Луису Суарезу за 2:0. Утисак је да је арбитар морао да прекине игру и у том моменту.

При резултату 2:1, тренер Атлетика Дијего Симеоне увео је на терен и повратника Фернанда Тореса, али му то није донело резултат. Ветеран је провео на терену 25 минута.

У следећем колу Примере, Барселона гостује Депортиву 18. јануара, док ће Атлетико истог дана играти код куће против Гранаде.