Azijski Kup: Pobjede Irana i UAE

Fudbaleri Ujedinjenih Arapskih Emirata i Irana u nedelju su ostvarili pobede u prvom kolu C grupe Azijskog kupa koje se igra u Australiji.

Fudbal 11.01.2015 | 20:00

UAE bio je ubedljiv poritv Katara sa 4:1, dok je Iran rutinski nadigrao Bahrein – 2:0.

’Zajedovi sinovi’ gubili su 23. minuta golom Ibrahimija, ali je do poluvremena Kalil uspeo da izjednači. Isti igrač doneo je preokret u drugom delu igre, da bi Al-Hajeri sa dva pogotka potvrdio trijumf svoje ekipe.

Iran je postigao golove protiv Bahreina kada je to bilo najpotrebnije. Prvo je Hajsafi zatresao mrežu pred odlazak na odmor, da bi konačan rezultat postavio Šojei, sredinom drugog poluvremena.

U ponedeljak se nastavlja takmičenja na Azijskom kupu, a na programu će biti mečevi grupe D. Prvo će Japan igrati sa Palestinom u osam sati ujutro po našem vremenu, a dva sata kasnije sastaju se Jordan i Irak.