Азијски Куп: Побједе Ирана и УАЕ

Фудбалери Уједињених Арапских Емирата и Ирана у недељу су остварили победе у првом колу Ц групе Азијског купа које се игра у Аустралији.

Фудбал 11.01.2015 | 20:00

УАЕ био је убедљив поритв Катара са 4:1, док је Иран рутински надиграо Бахреин – 2:0.

’Заједови синови’ губили су 23. минута голом Ибрахимија, али је до полувремена Калил успео да изједначи. Исти играч донео је преокрет у другом делу игре, да би Ал-Хајери са два поготка потврдио тријумф своје екипе.

Иран је постигао голове против Бахреина када је то било најпотребније. Прво је Хајсафи затресао мрежу пред одлазак на одмор, да би коначан резултат поставио Шојеи, средином другог полувремена.

У понедељак се наставља такмичења на Азијском купу, а на програму ће бити мечеви групе Д. Прво ће Јапан играти са Палестином у осам сати ујутро по нашем времену, а два сата касније састају се Јордан и Ирак.