Tipsarević poražen od Raonića

Teniska reprezentacija Kanade izjednačila je rezultat na 1:1 protiv Srbije poslije prvog dana polufinala Svjetske grupe Dejvis kupa.

Republika Srpska 14.09.2013 | 06:59
Teniska reprezentacija Kanade izjednačila je rezultat na 1:1 protiv Srbije poslije prvog dana polufinala Svjetske grupe Dejvis kupa.  Novak Ðoković osvojio je prvi bod za Srbiju trijumfom nad Vasekom Pospišilom (6:2, 6:0, 6:4), dok je izjednačenje gostima donio Miloš Raonić nakon pobjede nad Jankom Tipsarevićem 5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8. Za razliku od Ðokovića, koji je bez većih problema nadigrao 41. igrača na svijetu, Tipsarević je veliku borbu vodio sa neugodnim Raonićem. Srpski teniser je u desetom gemu petog seta imao meč loptu, ali je Kanađanin sjajno odservirao i kasnije, poslije četiri sata i 14 minuta, konačno riješio meč u svoju korist. Duel dvije reprezentacije nastavlja se u subotu od 16 sati mečom dublova u kojem bi trebalo da nastupe Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac protiv Pospišila i Danijela Nestora. U nedjelju su na programu preostala dva singl meča. Plasman u finale izboriće selekcija koja prva dođe do tri pobjede, a bolji iz duela u Beogradu igraće protiv pobjednika meča Češka - Argentina. Teniska reprezentacija Češke povela je večeras u Pragu sa 2:0 u pobjedama protiv Argentine, nakon što je Tomaš Berdih savladao Leonarda Majera sa 6:4, 4:6, 6:3, 6:4 Prvi poen Češkoj donio je Radek Štepanek, koji je bio bolji od Huana Monaka sa 7:6 (3), 6:3, 6:2. Duel dva tima nastavlja se sutra dublom u kome se sastaju Lukaš Rosol i Jirži Veseli protiv Karlosa Berloka i Horasija Sebalosa.