Калинић пресудио Звезди у Истанбулу!

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су на гостовању од Фенербахче 66:63, у 27. колу Евролиге.

Кошарка 04.03.2020 | 21:07

Актуелни шампион Србије и региона одиграо је добру утакмицу у Истанбулу, али је у завршници тешко долазио до поена.

Кључни кош на утакмици постигао је некадашњи играч Звезде Никола Калинић, који је на 40 секунди до краја погодио за 66:63.

Звезда је имала напад за продужетак у којем је Стратос Перпероглу промашио тројку. Гист је успео да дође до офанзивног скока, али није успео да избаци пâс напоље.

Најефикаснији у победничком саставу био је Никола Калинић са 10 поена, а пратили су га Де Коло и Вилијамс са по девет поена, док је Боби Диксон убацио осам.

Поражене је предводио дуо Пантер-Браун са по 14 поена, док су Перпероглу и Куриџа имали осам.

Фенербахче је боље отворио утакмицу од Звезде и после пет минута игре на семафору је било 10:4.

Црвено-бели успели су да се врате и до краја четвртине био је егал на семафору. Фенер је успео да дође до +5, али је Берон погодио тројку на истеку деонице и на кратку паузу отишло се са резултатом 22:20.

Током друге четвртине гледали смо сличну кошарку. Играло се кош за кош, Звезда није допустила домаћину да се "одлепи" и генерално је играла добро.

У завршници четвртине вицешампион Турске дошао је до максималних +7, а Берон је поново са три поена смањио заостатак. На полувремену резултат је био 41:37 за Фенер.